Romantika. Je pro vztah nezbytná?

Sdílejte tento článek na Facebooku

Procházky ruku v ruce, noční zamilované SMSky, líbání na zastávce tramvaje. Taky máte pocit, že tato romantická gesta jste projevoval maximálně jako po uši zamilovaný puberťák a do dnešního dospěláckého života nepatří? Vaše milá to možná vidí jinak. Čtěte důvody, proč ženy potěší pozornost v podobě kytice růží nebo třeba spontánní piknik na zahradě.

Není na romantiku čas?

Odborníci se shodují, že romantická gesta jsou ve vztahu přítomna často jen v začátcích, zatímco s pokračujícím vztahem pomalu vymizí a přichází na řadu každodenní soužití. Ženy přitom údajně po šarmantních snahách nadále touží a často je mrzí, když dostanou bonboniéru maximálně k narozeninám a květinu jedině v případě, když si mužský protějšek žehlí průšvih. Situaci samozřejmě nelze pojímat čistě černobíle, pravdou ovšem je, že láskyplná a něžná gesta z našich životních stylů mizí a jsou nahrazena stereotypem. Přitom stačí tak málo – sem tam překvapit drahou polovičkou spontánním nápadem.

Romantikem snadno a rychle

Přivítat romantiku do vašeho vztahu není nic složitého, časově náročného a finančně neúnosného. Stačí jen drobnými krůčky překonávat nudu všedních dní. Co k tomu potřebujete? Řešením je trocha fantazie a pár dobrých nápadů. Abyste své milé udělal ohromnou radost, nemusíte nakupovat značkovou kabelku Prada. Stačí ji při procházce městem vzít za ruku nebo po večeři galantně pomoci do kabátu. O víkendu ji rozmazlete třeba snídaní do postele nebo překvapte originálním návrhem. „Považuji se za romantika. Kolikrát jsem partnerce připravil překvapení typu víkend na horách nebo pěkný večer ve městě. Ani koupě květin pro mě není cizí,“ prozrazuje své romantické tipy šťastně zadaný muž na internetové diskusi.

Popusťte uzdu své fantazii

Zaručenou jedničkou pro ní budete, když naaranžujete piknik na nedaleké louce nebo partičku petanque s lahví šampaňského v blízkém parku. Buďte spolu spontánní a nebojte se nových zážitků. Co takhle na dovolené zavzpomínat na mladá léta, vypůjčit si moped a obhlídnout přímořské městečko v tandemu? Také půlnoční koupání rozvíří vztahový stereotyp a nalije vám novou vášeň do žil. A jak na to, když máte pocit, že při současném nabitém pracovním programu nemáte na romantiku vůbec čas? Vypněte večer televizi, zaklapněte notebook a projděte se nočním městem. Vyplatí se též najít si nové hobby. Hrajte spolu třeba každé úterý badminton nebo se přihlaste na hodiny tance pro dospělé. Uvidíte, že brzy se romantika stane nedílnou součástí vašeho spokojeného soužití.

Sdílejte tento článek na Facebooku