Revoluční hodinky

Sdílejte tento článek na Facebooku

Kolečka jsou nuda! Maurice Lacroix mění hodinářskou historii. Na vánoční trh přicházejí nové designové hodinky Masterpiece, které namísto koleček roztáčí ozubený čtverec! Švýcarská značka Maurice Lacroix se do dějin hodinářství zapsala už několikrát. Na letošním Basel World opět představila i několik vlastních kalibrů. Jubilejní 10. strojek je navíc zasazený do originálních a na světě ojedinělých hodinek Masterpiece Roue Carée Seconde. Revoluční Masterpiece je následovníkem loňské 99 kusové limitované edice oceněné RED DOT 2011. Tentokrát se představuje v oceli a s ozubeným čtvercem na pozici malé sekundy.

Hodinky Masterpiece Roue Carée Seconde nemají samostatný číselník, vše je umístěno přímo na plotně strojku! Sekundy zobrazuje ozubený čtverec, přenos zajišťuje kolo ve tvaru ozubeného trojlístku. Hodiny a minuty stejně jako rezervu chodu už zobrazují standardně ručky.

Mechanický strojek vlastní výroby Maurice Lacroix nese označení ML 156 a nechybí mu labutí krk pro jemnější doladění nebo setrvačník se šroubky k dokonalému vyvážení a přesnějšímu chodu. Má 34 kamenů a 45 hodinovou rezervu nátahu.

Tyto jedinečné mechanické hodinky s patentovaným designem i funkcemi potěší všechny milovníky opravdového hodinářství (Manufacture Horologére Suisse). Budou k dostání ve vybraných hodinářstvích před Vánocemi ve světlém a černém provedení za cenu 205 400 Kč. Více na www.svycarskehodinky.cz

Technické informace:

Masterpiece Roue Carée Seconde

Ref. MP7158-SS001-900/901

Stroj: ML 156 vlastní výroby, 18.000 a/h, 34 kamenů, rezerva 45 hodin

Funkce: rezerva chodu u 3. hodiny, malá sekunda zobrazená „čtvercovým kolem“ u 6. hodiny

Pouzdro: ušlechtilá ocel, průměr 43 mm, vodotěsnost 5 atm

Sklíčko: safírové s antireflexní vrstvou, safírové sklíčko ve spodním víčku.

Řemínek: krokodýlí kůže, překládací stlačovací spona

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek