Patří žiletka do rozkroku?

Sdílejte tento článek na Facebooku

Dříve nebo později je každý muž postaven před ošemetnou otázku: vyholit intimní partie či je nonšalantně nechat v přirozeném stavu? Její zodpovězení vyžaduje hlubší průzkum. Je žiletka přítelem vaší chlouby či nikoli? Jak se na Hamletovskou problematiku tváří ženy, s nimiž spíte? Pro některé jsou zkrátka chlupy okolo pohlavních orgánů věc ega, jiným našeptává hladký vzhled společenská nutnost. Jaké výhody a nevýhody má upravená spodní oblast pro vás?Rozhodnutí, jak budete vypadat „tam dole“, záleží pouze na vás. Můžete se nechat ovlivnit módními trendy či reakcemi partnerek, konečný verdikt však vynášíte sám. Koneckonců, vy jste ten, kdo bude s intimními partiemi v kontaktu čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu. Vyhlaste tedy nerozhodnosti šach mat a dotvořte svůj „look“ již dnes.

Proč ano?

Pro moderní hladký vzhled hovoří několik faktorů. Odstranění křovisek okolo vaší chlouby je výhodné z hygienických důvodů. Na chloupcích se totiž mohou zadržovat kapičky moči, nevymyté kousky sprchového gelu či jiných tekutin. Tento jev často nepředstavuje žádný větší problém, u citlivých jedinců však může dojít k zarudnutí pokožky či vyrážkám. Když dole nic nemáte, jste logicky bez problémů. Kromě hygieny myslete také na partnerku, která danou oblast bere často a s láskou do úst. Díky zpětné vazbě zjistíte, že valná většina žen preferuje oholené ohanbí. Je to příjemnější a více sexy!

Pokud vás ani tyto dva důvody nepřemluvily ke koupi holicí pěny, čtěte dál. Fakt, že díky odstranění ochlupení vypadá váš penis opticky mnohem větší, je pro většinu mužů zatraceně silným argumentem. Co vy na to?

Proč ne?

Pojďme se nyní podívat na druhou stranu mince. Mnoho mužů si rozkrok pěstuje tak, jak jim jej příroda nadělila. Muž vyznávající divoký vzhled může oplývat konzervativním myšlením, které mu nové trendy v péči o rozkrok zakazuje, nebo je prostě spokojený s tím, jak vypadá. Spoustě mužů i některým ženám přijde ochlupení v pohlavní oblasti chlapštější než oholená kůže. Vysoké procento mužů se však k holení neodhodlá z prozaičtějších důvodů – jednou to již zkusili a s výsledkem nebyli spokojeni. Dorůstající chloupky totiž mohou způsobovat svědění, pálení a obecně nepříjemné pocity v pánevní oblasti.

S žiletkou v ruce za dobrodružstvím

Podle Brandona Lycea, autora článku Removing Pubic Hair není otázkou „zda si holit či neholit rozkrok, ale jakou cestou dosáhnout nejefektivnějšího výsledku“. Po jakém pomocníkovi tedy při cestě za hladkou krajinou sáhnout? Žiletka je rychlá a bezbolestná, chloupky však během pár dní dorostou. Dlouhodobější řešení představuje epilace strojkem, jenž je však v tak citlivé oblasti poměrně bolestivá.

Další nápady? Vyzkoušet můžete epilaci voskem, jenž má rovněž dlouhodobý efekt, ovšem je nutné zatnout zuby. Novinkou ve zdolávání houští v rozkroku je laserová terapie. Díky laseru se všudypřítomných chloupků zbavíte permanentně a co víc – procedura ani není nijak bolestivá. Negativem zůstává pouze vyšší cena. Nad výsledkem tak sice může zaplakat vaše peněženka, vaše milá však jen upřímně zaplesá.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek