Jak zvládnout rozchod

Sdílejte tento článek na Facebooku

Poslední výměna argumentů, prásknutí dveří – a je pryč. Přestože byl rozchod nevyhnutelný, necítíte se v následujících dnech ve své kůži. Možná zvažujete, zda jste se neunáhlil a slibný vztah předčasně neukončil. Zadržte! K odloučení partnerů většinou vedou pádné důvody a ne malichernosti, proto se nenechte zviklat zmatenými pocity. Zkuste se sebou něco dělat, postavte se situaci čelem a vytřískejte z ní co nejvíce. Rozchod může představovat konec vztahu, ale zároveň znamená začátek něčeho nového. Těšte se!Rozchod a ex partnerkou představuje vcelku radikální řez do vašeho života. I když byste za všemi hádkami a ponížením rád udělal tlustou čáru, vymazat bývalou z vašeho života prostě nejde. Dobrá zpráva však je, že časem se nad rozchod povznesete a při vzpomínce na dotyčnou se jen pousmějete. Přestože byste možná nyní všem chytrákům s radami typu „čas všechny rány zahojí“ nejraději zakroutil krkem, bohužel (a bohudík) mají dotyční absolutní pravdu. Nechcete-li čekat, až plynoucí čas vše vyřeší, inspirujte se našimi radami, jak přežít čerstvý rozchod.

Končíme. A co dál?

První rada zní: neuzavírejte se do sebe! Ač to zní babsky a možná příliš emocionálně, občas se vyplatí vypovídat někomu blízkému, třeba kamarádovi či bratrovi. Zanadávejte si, zařvěte. Nebo jděte vztek vyboxovat do tělocvičny – pozitivní výsledek zaručen! V prvních dnech po bolestném odloučení se také vyhýbejte alkoholu jako čert kříži. Nepomůže vám zapomenout, naopak podkope vaši již tak dost vratkou psychickou rovnováhu.

Co dál? Při úvahách nad koncem vztahu nehledejte chybu jen u sebe a neidealizujte si bývalou partnerku. Za žádnou cenu nemyslete jen na její dobré vlastnosti a hezké chvíle strávené v její společnosti. Připomeňte děravé hlavě problémy, hádky, negativní rysy její povahy a desítky důvodů, proč vás doháněla k nepříčetnosti. No není vám bez ní lépe?

Radikální řez

Přestože to může být zezačátku nadlidský výkon, snažte se oprostit od negativních pocitů, které vás k bývalé poutají. Nenávist, závist či touha po pomstě vám akorát ublíží a v konečném důsledku z nich nic kloudného nevzejde. Totéž platí o naivních myšlenkách na návrat. K rozchodu jste přeci měli pádné důvody, tak na ně nezapomínejte. Kontakt s ex je pro vás nyní tabu a to i za cenu toho, že by vám kamarádi měli dát pořádně přes hubu. Co takhle místo toho vyrazit s partou na chlapskou lyžovačku do Alp?

Vyhoďte také všechno, co vás s bývalou nějakým způsobem pojí. Do koše nechť nemilosrdně letí sbírka DVD s jejími oblíbenými filmy, použitý kartáček v koupelně či kýčovitý hrnek na dřezu.

Žijete jen jednou – užijte si to!

Jak vyzrát na smutnění? Aktivně! Zkuste se občas jít pobavit a rozptýlit se. Najděte si nové koníčky, zapracujte na své kariéře, bavte se s přáteli, seznamujte se s novými ženami. Pokud se na flirtování necítíte, do ničeho se nenuťte. Váš čas brzy přijde. Berte zkrátka rozchod jako šanci začít něco jiného, lepšího, pohnout se svým životem. Možná vám to dnes přijde jako utopie, ale věřte, že za pár měsíců si na bývalou ani nevzpomenete. Zato budete kroutit hlavou nad tím, jak jste mohl nad rozbitým vztahem tesknit a přes sebelítost neviděl kupu příležitostí pro nový začátek.

Sdílejte tento článek na Facebooku