Nový Renault Twingo R.S. od 1. března i v ČR

Sdílejte tento článek na Facebooku

Nové Twingo R.S., dostává dynamickou masku se čtyřmi světlomety a do středu předního nárazníku lamelu typu F1. Tento stylistický rys je nyní dostupný pro celou řadu Renault Sport a je připomínkou úspěchu Renaultu ve Formuli 1. Na konci května bude k dispozici na přání symbolický odstín žlutá Sirius. Zadní část je opatřena sportovním spoilerem na zadních vyklápěcích dveřích, nárazníkem se specifickým difuzorem a aerodynamickými nástavci podběhů zadních kol. Vnější linii je také možné zkrášlit pomocí designového balíčku s variantou ocelově šedého odstínu současně u lamely F1, krytů zpětných zrcátek a střešního spoileru R.S. a chromovým nádechem u ozdobných krytů mlhových světel. K dispozici jsou rovněž nové 17palcové slitinové ráfky Gana černé, v jejichž středu je umístěna zkratka R.S., která je hrdým podpisem jejich původu.V interiéru nového Twinga R.S. se objevuje žluté prošívání (na volantu, sedadlech, krytu palubní desky), které je sladěno se značkou a dalšími modely Renault Sport. Palubní deska s konzolou rádia, otáčkoměr a boční výdechy jsou zvýrazněny doplňkovými prvky v odstínu černá lesklá. Bílá dekorace je v horní části volantu, na sedácích a opěradlech sedadel a na lemování otáčkoměru.

Renault Sport Technologies maximálně využívá svých odborných zkušeností v oblasti automobilových závodů, aby nabídl nové Twingo R.S., které je kombinací potěšení z jízdy a sportovních zážitků:
–„agresivní“ atmosférická pohonná jednotka: 1,6 16V R.S. s výkonem 133 koní (98 kW) při 6 750 ot/min a točivým momentem 160 Nm při 4 400 ot/min,
–vysoká úroveň jízdní stability se sériově vyráběným podvozkem Sport a dokonce i na přání s podvozkem Cup (světlá výška snížena o 4 mm) (neobvyklá nabídka v této kategorii),
–bohatě dimenzovaný brzdový systém: přední kotouče o průměru 280 mm a zadní kotouče o průměru 240 mm,
–nevídaná nabídka u malého sportovního vozidla: R.S. Monitor – funkční a „zábavný“ palubní telemetrický počítač.

Kromě sportovních výkonů, které jsou pro tuto kategorii mimořádné, má nové Twingo R.S. stále slušné emise a spotřebu s hodnotami 150 g CO2/km (-3,2 %) a 6,5 l/100 km (-3,0 %), které jsou oproti předchozí verzi nižší.

Twingo R.S., uvedené na trh v září 2008, se umísťuje s počtem 10 000 prodaných kusů k dnešnímu dni na stupni vítězů nejprodávanějších vozidel v Evropě v segmentu A – vysoce výkonná vozidla.

Nové Twingo R.S. se stejně jako jeho „sourozenci“ Clio R.S. a Mégane R.S. spoléhá na síť 350 specializovaných prodejních míst Renault Sport ve světě poskytujících odborné služby zaměřené na sportovní vozidla.

Sdílejte tento článek na Facebooku