Nový Opel Astra má 5 hvězdiček

Sdílejte tento článek na Facebooku

Nový Opel Astra prošel náročným programem nárazových testů Euro NCAP s nejlepším výsledkem pěti hvězdiček podle nové – přísnější metodiky, zavedené poprvé v tomto roce.

Během zkoušek Astry nové generace v programu Euro NCAP dosáhly historicky nejlepšího ocenění její aktivní opěrky zaručující maximální ochranu proti poranění krční páteře. Aktivní opěrky automobilů Opel, které jsou integrální součástí propracovaných sedadel Opel, nevyžadují po prodělaném nárazu zezadu nové nastavení, ale jsou okamžitě znovu připraveny poskytovat maximálně účinnou ochranu.

Program Euro NCAP zavedl letos novou – přísnější metodiku klasifikace ochranných vlastností, a to opět v pětihvězdičkové škále. Počet hvězdiček dává okamžitě najevo, jak úspěšně si vůz vedl ve čtyřech „disciplínách“: Ochraně dospělých pasažérů, ochraně převážených dětí, ochraně chodců a podpoře bezpečnosti. Celkové skóre kalkuluje důležitost dosažených bodů v těchto jednotlivých oblastech.

Astra si vedla mimořádně dobře při hodnocení ochrany pasažérů na předních sedadlech při čelním nárazu. Další NCAP body Astra získala mj. za to, že citlivý stabilizační systém ESPPlus je součástí standardní výbavy.

Vedle celé řady bezpečnostních prvků má Astra také vyspělé duální přepínače bezpečnostních pásů, které zaručují, že i při těžkém nárazu zůstávají boky, resp. kyčle pasažéra ve správné poloze.

Základem pasivní bezpečnosti nové Astry je mimořádně odolný skelet karoserie, vyrobený převážně z vysoce pevných ocelí, který i při těžkých haváriích zaručuje dostatečný životní prostor pro posádku. Prostor pro cestující je vpředu a vzadu chráněn speciálně vytvořenými deformačními zónami.

Na ochranu chodců při případné kolizi konstruktéři mysleli vytvořením dostatečného prostoru mezi kapotou a pevnými částmi motoru. Nárazníky vyplněné vypěňovaným absorbčním materiálem účinně chrání nohy chodců při případné kolizi prakticky po celé šířce vozu.

Při hodnocení ochranných vlastností vozu při čelním a bočním nárazu získala nová Astra maximum bodů za ochranu dětí, a to díky speciálně vyvinutým dětským sedačkám. Dětské sedačky Opel, které jsou kompatibilní se systémem kotevních bodů ISOFIX, mají speciální kotevní horní popruh, s jehož pomocí lze sedačku mimořádně spolehlivě upevnit k zádům opěradel zadních sedadel.

Sdílejte tento článek na Facebooku