Nový Chevrolet Cruze hatchback přichází

Sdílejte tento článek na Facebooku

Chevrolet Cruze, nositel mnoha titulů a nyní i mistr světa v Závodě cestovních automobilů (WTCC) na jaře představí novou verzi hatchback. Model kompletně připravený do sériové výroby absolvuje svoji světovou premiéru na 81. Ženevském autosalonu 3. – 11. března. Načasování příchodu nového modelu nemohlo být pro Chevrolet lepší, než v čase, kdy je od prosince poprvé nositelem titulu Mistr světa v závodech cestovních automobilů. Úspěch značky Chevrolet v závodech je potvrzením dynamického potenciálu a kvalit modelu Cruze; uvedení nového, 5dveřového hatchbacku jako doplňku k verzi sedan, je dalším důkazem zájmu značky Chevrolet přinášet hodnotu za peníze do nejprodávanějších segmentů evropského trhu.

Prodej modelu Cruze vloni překonal model Aveo a stal se tak globálně nejprodávanějším osobním autem této značky. Od svého představení na jaře 2009 se Cruze velmi dobře uvedl na trzích všude na světě; je považován za změnu pro značku, oslovující zákazníky svým tvarem podobným kupé, kvalitou zpracování, 5 hvězdičkami NCAP a jízdní dynamikou.

Představení nového Cruze hatchback je rozhodující v Evropě, vysvětluje Wayne Brannon, prezident a výkonný ředitel Chevrolet Europe. „Hatchbacky sehrávají rozhodující úlohu na mnoha trzích. Segment kompaktů jako takový představuje v Evropě čtvrtinu celého trhu, přičemž hatchbacky z ní tvoří 65 %.“

Díky atraktivní, ve stylu kupé klesající linií střechy a krátkými převisy vpředu i vzadu, působí Cruze hatchback stejně dynamickým dojmem jako sedan, a je na první pohled rozpoznatelný. Bude profitovat ze stejného pocitu tuhosti na cestě, protože využívá stejný systém rámu integrovaného do karosérie (BFI), doplněný finálním doladěním prvků podvozku. Výsledkem použití systému BFI je vysoká úroveň stability a pevnosti. Chevrolet Cruze je obzvlášť dobře přizpůsobený požadavkům evropských řidičů; tento fakt ocenili na mnoha trzích, kde prodej v roce 2010 překonal očekávání.
Objem zavazadlového prostoru je téměř 400 litrů a zadní sedadla jsou dělená v poměru 60/40.

Nový, 5dvéřový Chevrolet Cruze hatchback se v Evropě dostane do prodeje uprostřed roku 2011.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek