Nová Honda CR-V již v prodeji

Sdílejte tento článek na Facebooku

Nová Honda CR-V již čtvrté generace vstupuje v těchto dnech do prodeje v ČR. Od uvedení první generace v roce 1995 se po celém světě prodalo přes pět miliónů vozů CR-V a nová generace k úspěchu svých předchůdců přidává vyšší kvalitu, praktičnost a vytříbenost. Model, který pomohl definovat segment kompaktních SUV, byl pro evropský trh výrazně upraven. Evropská verze disponuje u všech verzí LED světly pro denní svícení, zadními LED světly a u verze Executive také elektrickým ovládáním pátých dveří.
Nové CR-V bude nabízeno v pěti výbavových stupních: S, Comfort, Elegance, Lifestyle a Executive.

V nabídce jsou dvě pohonné jednotky: 2,0 litrový benzínový motor i-VTEC o výkonu 114 kW (155 k) při 6 500 ot./min s točivým momentem 192 Nm při 4 300 ot./min, nebo 2,2 litrový dieselový motor i-DTEC o výkonu 110 kW (150 k) při 4 000 ot./min s točivým momentem 350 Nm při 2 000 ot./min.

Nová Honda CR-V poprvé v Evropě nabízí možnost volby u benzínové motorizace mezi verzí s pohonem dvou a všech kol.

Nové CR-V obsahuje celou řadu novinek, které byly představeny u značky Honda poprvé. Mezi tyto novinky patří nový pohon všech kol RealTime AWD, systém sklápění zadních sedadel jedním pohybem, asistent pro jízdu z kopce (HDC), aktivní bezpečnostní pásy pro podporu při sportovní jízdě, autorádio s příjmem digitálního vysílání DAB, světelná signalizace při nouzovém brzdění a funkce časového spínání světel.

CR-V dále obsahuje technologie, které byly představeny v modelu Civic: bezklíčkový vstup a zapalování, systém start-stop, omezovač rychlosti, asistent pro rozjezd v kopci (HSA) a multimediální LCD displej (i-MID).

Mezi technologie, které byly u modelu CR-V použity poprvé patří Bi-HID světlomety se systémem automatického přepínání dálkových světel (HSS), systém pro udržování v jízdním pruhu (LKAS), systém pro podporu ekologické jízdy EcoAssist a aktivní elektrický posilovač řízení (EPS).

Díky novému systému sklopení zadních sedadel do roviny s podlahou se kapacita zavazadlového prostoru Hondy CR-V zvětšila o 147 litrů na hodnotu až 1669 litrů (se sklopenými sedadly), což znamená jednu z nejvyšších hodnot ve své třídě. Pokud jsou zadní sedadla v cestovní poloze, objem zavazadlového prostoru je 589 litrů. Délka zavazadlového prostoru se prodloužila o 140 mm na 1570 mm, zatímco výška nakládací hrany se snížila o 25 mm.

Cena základní výbavy S s pohonem předních kol a manuální převodovkou začíná na částce 544 000 Kč. Příplatek za verzi s pohonem všech kol je 55 000 Kč. 

Cena nejvyšší výbavy Executive s benzínovým motorem, pohonem všech kol a manuální převodovkou začíná na částce 824 000 Kč. Verze s dieselovým motorem, pohonem všech kol s manuální převodovkou začíná na částce 889 000 Kč.

Nové CR-V se vyrábí v továrně značky Honda v britském městě Swindon.

Sdílejte tento článek na Facebooku