Může alkohol za problémy v sexu?

Sdílejte tento článek na Facebooku

Pár drinků může předznamenat jak divokou postelovou jízdu, tak i obrovské zklamání. Jakým způsobem pomůže konzumace alkoholu před sexem a kdy jsou její následky naopak katastrofální? Je alkohol přítelem či nepřítelem intimních chvil?Konzumace alkoholu ovlivňuje kromě jiných tělesných funkcí také mužskou erekci, jejíž možnosti se s počtem vypitých skleniček rapidně snižují. Znamená to, že byste před akcí neměl pít vůbec, aby byl váš nástroj schopen výkonu? Naštěstí nikoli.

Malé množství alkoholu nabudí libido

Přestože lékaři před nadmírou alkoholu varují a spojují jej s poruchami erekce, pravdou je, že malé množství alkoholického moku rozhodně neuškodí, naopak. Přiměřená konzumace působí jako účinné afrodiziakum, které vybičuje vaše libido do maximálních hodnot, povzbudí sexuální touhu a zvýší pocity vzrušení. Malé množství alkoholických nápojů také uvolňuje případné zábrany a dodává sebevědomí, což oceníte, máte-li problémy s ostýchavostí či jste nervózní před prvním stykem s novou partnerkou. Efektivitu alkoholu oceníte i při samotné akci, kdy ztratíte ostych a budete schopen zapojit více fantazie a vyzkoušet i nové polohy či praktiky.

Smutné konce pijanských seancí

Pozitiva alkoholu v sexuální oblasti však přestávají platit po překročení určitého limitu. Rčení „pít s mírou“ ostatně rozhodně nevzniklo čistou náhodou. Ve větším množství se dobrý sluha obrátí v zrádného nepřítele, jehož některé důsledky jsou nepříjemné, jiné však přímo nezdravé a vážné. Nejčastějším problémem po konzumaci nepřiměřeného množství alkoholu jsou potíže s dosažením a udržením erekce. Neježe vaše chlouba příliš nefunguje, ale také se nepřiměřeně prodlužuje doba ejakulace, což ze sexu činí namísto vzrušující zábavy spíše monotónní maraton. V dlouhodobém horizontu ovlivňuje alkohol negativním způsobem kvalitu spermatu a mužskou potenci, tvorbu testosteronu, libido a prakticky celý milostný život. Jaké množství je tedy onen osudný limit? „To je hodně individuální, u někoho sklenička vína, u jiného pět panáků. Alkohol zpočátku odbourá zábrany a příjemně nabudí, každý muž by ale měl znát svou hranici, protože od určitého množství udělá z milostného aktu spíše nevítanou tragikomedii,“ zní rada na závěr z úst účastníka diskusního fóra o poruchách erekce.

Sdílejte tento článek na Facebooku