Mitsubishi i-MiEV oceněno za technologickou inovaci

Sdílejte tento článek na Facebooku

Mitsubishi Motors Corporation získalo významné mezinárodní ocenění „Paul Pietsch Award“ za vývoj nové generace svého vozu na elektrický pohon – Mitsubishi i-MiEV.

Cenu za automobilovou technologii a design převzal pan Gayu Uesugi, člen představenstva zodpovědný za produktovou strategii a vývoj skupiny, a to z rukou šéfredaktora časopisu auto-motor-und-sport Bernda Ostmanna.

V Japonsku byl model i-MiEV uveden na trh již v červenci 2009, zatímco výroba vozů s levostranným řízením bude zahájena v říjnu 2010. Vůz i-MiEV je vozem s nulovými emisemi a jako takový se výrazně podílí na zlepšování a ochraně životního prostředí.

Uvedení i-MiEV do Evropy je naplánováno na konec roku 2010, přičemž nabíjecí systém vozu bude plně kompatibilní s evropskými zdroji v domácnostech, tj. 220/240V. K nabití vozu z nuly na plnou kapacitu bude postačovat cca 7 hodin.

Vítěz ocenění, které je pojmenováno po spoluzakladateli časopisu auto-motor-und-sport, byl vybrán porotou složenou z šéfredaktorů časopisu a zástupců šéfredaktorů 24 mezinárodních partnerských redakcí.

Od roku 1989 je ocenění „Paul Pietsch Award“ udělováno za mimořádné inovativní počiny v oblasti automobilového inženýrství. Aby mohla být technologie nominována na ocenění, musí být již použita v sériové výrobě.

Sdílejte tento článek na Facebooku