Legenda na skok v Praze

Sdílejte tento článek na Facebooku

Značky Mercedes-Benz a McLaren korunovaly v roce 2009 modelovou řadu úspěšných supersportovních vozů SLR novým, neobyčejným a nekompromisním automobilem. Kontaktu řidiče a spolujezdce s okolní přírodou u něho nestojí v cestě ani střecha, ani čelní okno, takže si mohou užívat ničím nezředěné fascinace vysokou rychlostí se všemi atributy speedsteru.Jako naprostá lahůdka vznikl model SLR Stirling Moss, který kromě všeho, čím se vyznačovala výchozí verze, nabízí nejnáročnější techniku a dechberoucí design, jenž se stal specifickou interpretací legendárního modelu 300 SLR. Kompresorem přeplňovaný motor V8 o výkonu 478 kW/650 k zrychlí SLR Stirling Moss za méně než 3,5 sekundy z klidu na 100 km/h, nejvyšší rychlost je 350 km/h – tak otevřený a zároveň tak rychlý není žádný jiný sériově vyráběný automobil. Tento extrémní koncept z něj dělá legitimního nositele jména legendárního britského závodníka a držitele rekordu v závodu Mille Miglia Stirlinga Mosse, který v roce 1955 řídil závodní vozy Mercedes-Benz SLR od vítězství k vítězství.

Exkluzivní SLR Stirling Moss představuje poslední variantu tehdejší modelové řady SLR a jeho výroba byla omezena na 75 exemplářů. Cena byla stanovena ve své době na 750 000 eur. Výroba modelu SLR Stirling Moss byla zahájena v červnu roku 2009, kdy byla plánovaně ukončena produkce modelu SLR Roadster.

Fantastický SLR Stirling Moss je vystaven od 19. ledna do 22. února 2012 v prostorách autosalonu Mercedes-Benz v Praze na Chodově.

Sdílejte tento článek na Facebooku