Land Rover Freelander 2 pro rok 2011

Sdílejte tento článek na Facebooku

Značka Land Rover rozšiřuje nabídku řady Freelander 2 o nový model s pohonem na přední kola (2WD). Jedná se o Freelander 2 eD4, který se může pochlubit kombinovanou spotřebou paliva 47,2 mpg a emisemi CO2 na úrovni pouhých 158 g/km. Stává se tak nejúspornějším vozidlem značky Land Rover v její historii. Doslova průkopnický Freelander 2 eD4 je poháněn novým hospodárným turbodieselovým motorem společnosti Land Rover. Ten při objemu 2,2 litru disponuje výkonem 110 kW, maximální rychlost je 180 km/h a zrychlení 0-100 km/h dosáhne během 10,9 sekund. Zákazníkům bude nový model k dispozici ve verzích s automatickou převodovkou či se šestistupňovou manuální převodovkou, kdy systém start/stop je součástí standardní výbavy.

Nový turbodieselový motor o objemu 2,2 litru je rovněž k dispozici u modelu TD4 s pohonem na všechna kola a výkonem 110 kW. Disponuje jím i model SD4 o výkonu 140 KW. Tyto nové modely mají nyní i o 20 Nm vyšší točivý moment. Inovovaný Freelander 2 pro rok 2011 tak poskytuje lepší reakci motoru a větší tažnou sílu ve střední třídě bez ohledu na to, který model si zákazník vybere.

Šetrnost k životnímu prostředí se výrazně zvýšila u 3,2 litrového zážehového motoru I6, který byl upraven, aby vyhovoval nové normě EU5. I přes toto vylepšení se nezměnil jeho výkon, který činí 171 kW.

Land Rover Freelander 2 si pro rok 2011 přichystal i vylepšený exteriér. Ten se vyznačuje novou konstrukcí předního nárazníku, ve kterém jsou zabudované zkosené rámy předních mlhovek. Dalšími inovacemi jsou nové provedení přední masky, zdokonalená přední a zadní světla, vnější kování v barvě karoserie a možnost výběru mezi koly z lehkých slitin o průměru 18 nebo 19 palců. Pro rok 2011 jsou připraveny tři nové barevné odstíny Kosrae Green, Baltic Blue a Fuji White.

Designérský tým Land Rover se zaměřil i na interiér, kde upravil přístrojovou desku. Novinkou jsou čtyři nové styly provedení sedadel. Výbava Premium Pack zahrnuje kožené čalounění Windsor, elektricky ovládaná sedadla, kobercové rohože a krytý středový úložný prostor.

Land Rover Freelander 2 pro rok 2011 se ve světové premiéře představí koncem srpna v rámci moskevské Motor Show. V České republice bude u všech partnerů společnosti Land Rover k zakoupení již na začátku října. Verze 2WD bude zákazníkům dodávána od počátku ledna 2011.

Sdílejte tento článek na Facebooku