Kultovní skupina MUFF vydává album

Sdílejte tento článek na Facebooku

Právě vychází na labelu Animal Music dlouho očekávané debutové album kapely MUFF, která na české jazzové scéně setrvává s přestávkami již 10 let. Kapela MUFF přináší na debutovém albu osobitý, poněkud syrový zvuk a originální kompozice saxofonisty Marcela Bárty, klávesisty Jakuba Zitka a kytaristy Jiřího Šimka.Hudba kapely MUFF se pohybuje na pomezí jazzu, rocku a elektroniky, má silný emoční náboj, velké dynamické rozpětí, vedle saxofonu Marcela Bárty zde zaznívají Zitkovy klávesy, samply a rádio a Šimkovy poletující kytarové zvuky a efekty, to vše podepřeno hutnou rytmikou baskytaristy Jakuba Vejnara a bubeníka Romana Víchy.

Úderné skladby jako Zappelig, Ufofka nebo Plastic People (obsahující samplovanou výpověď jednoho ze svědků nechvalně proslulého soudního procesu s Plastic People of the Universe v 70. letech minulého století) střídají psychedelické plochy skladeb s pomalým tempem, jako Here And There nebo Tamaleja. Pestrá směs žánrů, okořeněná vtipem a hudebními i mimohudebními výlety bez hranic, je na české hudební scéně unikátní.

Album bylo nahráno ve studiu Svárov ve spolupráci se zvukovým mistrem Lukášem Martinkem, mix provedl Milan Cimfe ve studiu Sono Records, mastering Gene Paul ve studiu DB Plus v New Yorku. Obal alba je dílem grafika Aleše Najbrta a fotografa Adama Holého.

Skupinu MUFF tvoří Marcel Bárta (saxofony), Jakub Zitko (klávesy, samply), Jiří Šimek (kytara, efekty), Jakub Vejnar (baskytara) a Roman Vícha (bicí).

Sdílejte tento článek na Facebooku