Juke – nový malý crossover od Nissanu

Sdílejte tento článek na Facebooku

Právě dnes odhalila společnost Nissan název svého nového malého crossoveru. Oficiální světovou premiéru absolvuje Nissan Juke na ženevském autosalonu v březnu, jeho prodej bude zahájen v říjnu tohoto roku.

Nissan Juke hodlá přinést novou dynamiku do segmentu kompaktních automobilů a nabídne evropským zákazníkům alternativu k tradičnímu malému hatchbacku. Je to čtvrtý crossover v evropské řadě Nissanu.

Model Juke vychází z koncepčního vozu Qazana, který byl velmi dobře přijat na ženevském autosalonu 2008. Do modelové řady Nissan se začlení mezi kompaktní rodinný vůz Note a crossover Qashqai.

Juke bude vyráběn společně s modely Qashqai, Qashqai+2 a Note ve výrobním závodě v Sunderlandu ve Velké Británii.

Marketingový průzkum společnosti Nissan odhalil značnou část evropských zákazníků v segmentu malých a kompaktních automobilů, jejichž potřeby zůstávají podle jejich názoru nenaplněny neinspirativní a neoriginální nabídkou představovanou téměř totožnými hatchbacky.

Nissan Juke byl navržen a vyvinut tak, aby právě těmto zákazníkům nabídl alternativu. Existuje mnoho zákazníků, kteří hledají vůz kombinující imponující vzhled, živou ovladatelnost a potěšení z jízdy, ovšem nikoli na úkor praktičnosti a pohodlí.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek