Irský svátek sv. Patrika v Praze

Sdílejte tento článek na Facebooku

U příležitosti svátku svatého Patrika se v Praze koná již 13. ročník přehlídky irské hudby, tance, ochutnávky irských specialit a spousty zábavy, na kterou se mohou Pražané těšit od 14. – 20. března.V rámci oslav proběhne na Staroměstském náměstí již devátý “Český šampionát v otevírání ústřic”. Program zahájí patron letošního Irského hudebního festivalu – herec Petr Vacek, ke kterému se připojí někteří patroni z let minulých – režisér Hynek Bočan, spisovatel Jiří Stránský, herečka Naďa Konvalinková a herec a hudebník Petr Rajchert. Čestnými hosty budou herečka Bára Štěpánová a herečka a zpěvačka Světlana Nálepková.

Festival každoročně pořádá Magdaléna a Frank Haughtonovi v rámci celosvětových oslav spojených s irským národním svátkem – dnem svatého Patrika (17. března). Svého slavnostního znovuotevření se také dočkala legendární první irská hospoda v České republice, James Joyce The Irish Pub.

„Všichni Pražané již asi vědí, že den svatého Patrika je oblíbený irský svátek, který si našel příznivce po celém světě, Českou republiku nevyjímaje. Jeho symbolem je zelený trojlístek. Slaví se různě od slavnostních pochodů, irské hudby a tradičního tance, až po oblékání se do zeleného, barvení piva, pečiva a všeho možného na zeleno. Oslavy v České republice organizuji již po 13 let a každým rokem se setkávám se stále větším počtem českých příznivců. Tento rok mám důvod k oslavám ještě větší. Podařilo se mi znovu otevřít mou prvním irskou hospodu James Joyce, kde byl poprvé v České republice čepován známý irský černý stout Guinness a kde to všechno vlastně začalo“, vysvětluje Frank Haughton.

Sdílejte tento článek na Facebooku