Hyundai ix35 v prodeji

Sdílejte tento článek na Facebooku

Hyundai ix35 přichází na trh jako nástupce úspěšného modelu Tucson. Vyznačuje se novým vzhledem a úrovní techniky tak, aby uspokojil požadavky evropských motoristů a jejich rodin s aktivním životním stylem. Kromě elegantnějšího designu, většího vnitřního prostoru, bohatší výbavy a inovativních technických prvků nabízí tato novinka evropským zákazníkům nízkou spotřebu paliva s minimálními emisemi. Model ix35 jako první vůz této značky přichází s novým záručním paketem „Triple5“. Ten je tvořen pětiletou zárukou na celý vůz bez omezení počtu ujetých kilometrů, pětiletou asistenční službou a každoročními preventivními servisními prohlídkami po dobu prvních pěti let stáří vozidla.

Nový vzhled modelu ix35 si zachovává i v pětimístném interiéru vysokou úroveň praktičnosti, kterou dokumentuje větší prostor pro hlavu a nohy a výrazně větší objem zavazadlového prostoru. Nový ix35 je delší, širší a nižší než Tucson (o 85 mm, 20 mm a 20 mm) a jeho rozvor byl prodloužen o 10 mm na 2640 mm.

Nejnovější SUV značky Hyundai se vyznačuje kompaktností, když svým půdorysem odpovídá mnohým hatchbackům segmentu C. Díky tomu dokáže oslovit nejširší vrstvy zákazníků, a to i mimo zájemce o běžný segment kompaktních SUV.

Společnost Hyundai očekává během následujících pěti let, v důsledku přechodu zákazníků k menším vozům nebo jejich většímu důrazu na využívání volného času, každoroční růst evropského segmentu C-SUV o téměř 10 procent. Do roku 2011 chce Hyundai v Evropě prodávat 50 000 těchto vozů.

Nový ix35 z evropské produkce se bude prodávat se čtyřmi motory (dvěma zážehovými a dvěma vznětovými s rozpětím výkonů od 84,5 kW (115 k) do 135 kW (184 k), mechanickými a samočinnými převodovkami a pohonem předních nebo všech kol. Hyundai bude vyrábět celkem devět různých verzí ix35.

Tři z uvedených motorů jsou nové konstrukce – vznětové jednotky R 2.0 a U2 1.7 a oblíbený zážehový motor Hyundai 1.6 Gamma ve verzi GDI. Pro menší zážehové a vznětové motory se bude dodávat systém ISG (Integrated Stop & Go) pro snížení spotřeby paliva, zatímco na některých trzích bude k dispozici dvoulitrový turbodiesel v provedení s výkonem sníženým na 100 kW (136 k).

Modely ix35 vybavené systémem ISG dosahují nízkých hodnot emisí CO2 ve výši 139 g/km (1.7 CRDi), resp. 149 g/km (1.6 GDI). V porovnání s dosavadními modely Tucson doznaly veškeré varianty nové řady ix35 výrazného zlepšení.

Modelová řada ix35 se bude dodávat ve čtyřech úrovních výbavy zvané Classic, Comfort, Style a Premium. Zákazníci budou mít na výběr devět barev karoserie a tři barvy interiéru. Pro tři nejvyšší stupně výbavy bude možné na přání objednat kožené čalounění interiéru.

Mezi nové prvky aktivní bezpečnosti dodávané ve většině zemí jako součást sériové výbavy patří stabilizační systém ESP (Electronic Stability Program), nový senzor převrácení (v případě potřeby aktivuje boční a hlavové airbagy a předpínače bezpečnostních pásů), asistent rozjezdu do kopce HSA (Hillstart Assist Control) a asistent pro jízdu ze svahu DBC (Downhill Brake Control), jehož úkolem je udržovat velmi nízkou rychlost jízdy z prudkého kopce.

Pro všechny modely se na přání dodává nová zadní bezpečnostní kamera, která účinně předchází nehodám při couvání. Kamera uložená v zadním výklopném víku se zapíná při zařazeném zpětném chodu a její obraz se přenáší na barevný displej LCD integrovaný do vnitřního zpětného zrcátka.

Ceny se pohybují v rozpětí od 409 900 Kč až po 719 900 Kč.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek