Film Protektor má cenu z Denveru

Sdílejte tento článek na Facebooku

Významným mezinárodním úspěchem skončila účast jediného českého zástupce na prestižním filmovém festivalu Starz Denver Film Festival (SDFF) v americkém Coloradu.

Nový český film Protektor režiséra Marka Najbrta získal v konkurenci dalších sedmnácti snímků cenu Krzysztofa Kieslowského pro nejlepší hraný film. Vyhlášení vítězných filmů proběhlo ve vyprodaném sále denverské Opery za účasti 2 400 diváků.

„Pro nás je to radostná zpráva, každé ocenění může našemu filmu prospět a pozitivně ovlivnit jeho další pouť světem. To mě na tom právě baví, že věc pak žije sama o sobě, vzbuzuje reakce a my jako autoři už u toho ani nemusíme být,“ konstatoval režisér Marek Najbrt.

32. ročník Starz Denver Film Festival se konal od 12. do 22. listopadu. Na festivalových projekcích bylo promítnuto celkem 210 filmů reprezentujících práci filmařů z 37 zemí celého světa. Hlavní cenu pojmenovanou na počest polského režiséra Krzysztofa Kieslowského uděluje porota od roku 1996 ve spolupráci s polským velvyslanectvím a vdovou po slavném filmaři. Denverský festival tak navazuje na tradici zájmu o východoevropskou filmografii. Ocenění získává film, který nejlépe odráží Kieslowského filmové cítění.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek