Estetická chirurgie pro zvýšení sebevědomí

Sdílejte tento článek na Facebooku

Kdykoli je řeč o plastické chirurgii, často se předpokládá, že jde o zákroky určené hlavně pro ženy. Některé zahraniční výzkumy však v současnosti uvádějí, že muži vyhledávají péči plastického chirurga nejen stále častěji, ale dokonce i více než ženy. I mezi muži je nejoblíbenější liposukce, zejména její laserová varianta.Za nárůstem zájmu mužů o zákroky plastické chirurgie stojí bezesporu větší informovanost, a to i v tom smyslu, že nejde o ryze ženskou záležitost. Svoji roli jistě sehrává i snaha o mladistvý vzhled a všeobecná touha po pěkně tvarovaném těle, což částečně souvisí se stále sílící konkurencí v podnikání i na trhu práce. Bez ohledu na to, zda tomu tak je, či nikoli, panuje obecné (i když nikdy nevyřčené) přesvědčení, že mladší a štíhlejší jedinci jsou jaksi efektivnější. Možná i proto muži také volí kosmetické zákroky.

„Laserová liposukce“:[http://www.brandeisclinic.cz/bezbolestna-laserova-liposukce] je pro muže obzvláště přitažlivá, neboť se provádí ambulantně, představuje naprosto minimální zásah do každodenního rytmu, takže její výsledky okolí často připisuje účinku úpravy jídelníčku a pravidelných sportovních aktivit. „Mezi muži se největší oblibě těší liposukce břicha, kdy se mohou zbavit až šesti litrů tuku, a následuje liposukce podbradku a stehen,“ říká Anna Brandejs, zakladatelka a partnerka pražské kliniky estetické medicíny „Brandeis Clinic“:[http://www.brandeisclinic.cz/] s tím, že například laserový přístroj SlimLipo je vysoce účinný a vykazuje vynikající výsledky. K jejím výhodám patří přímé rozpouštění tuku a šetrnost k okolním tkáním, minimální bolestivost a téměř o 80 % nižší riziko vzniku podlitin a otoků oproti klasické liposukci. Tento přístroj také jako jediný na světě tvaruje kontury postavy a stahuje a vyhlazuje pokožku, takže je vhodný pro vyhlazení nerovné a povislé kůže. Jako výhodu pro klienty lze zmínit i časovou nenáročnost samotného zákroku a fakt, že se provádí v šetrné lokální anestezii, což znamená, že klient může po přibližně dvouhodinovém zákroku prakticky okamžitě odejít domů. Ani následná péče o tělo není příliš náročná. Po jistou dobu, kterou doporučí lékař, je nutno nosit stahovací prádlo, přibližně po týdnu se klient musí dostavit na první pooperační kontrolu a za další tři týdny na další. Nic víc. Úbytek tuku je viditelný okamžitě, nicméně ještě 1–3 měsíce probíhá regenerace kůže a zlepšování tvaru postavy. Poté už lze výsledek operace považovat za konečný.

I když si to neradi přiznáváme, není sporu o tom, že vzhled ovlivňuje naše sebevědomí. A tomu můžeme pomoci třeba tím, že podstoupíme liposukci, která může představovat ten poslední stupínek na cestě k tvaru postavy, který bychom si přáli, ale z nějakého důvodu se nám jej nedaří docílit.

Další informace o liposukci a dalších zákrocích naleznete na „Univerzitě krásy“:[http://www.univerzitakrasy.cz/].

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek