Anketa Nejlepší manažerský vůz r. 2010 má vítěze

Sdílejte tento článek na Facebooku

BMW řady 5 získalo 1. místo v kategorii Manažerský vůz ankety Firemní automobil roku 2010. BMW řady 5 porazilo domácí Škodu Superb combi a Mercedes Benz E – kombi, který se umístil na 3. místě. Anketa Firemní auto roku 2010 je součástí fleetových cen České republiky – ALD Automotive Fleet Awards 2010. Automobilky nominují dle svého uvážení své vozy do jedné ze tří kategorií: referentské automobily, manažerské automobily a lehké užitkové automobily.

Nominované vozy testuje a hodnotí stočlenná porota. Její zástupci jsou vybíráni z významných společností provozujících vozové parky různých velikostí. Vždy se jedná o manažery, kteří jsou přímo (fleet manažeři) či nepřímo (finanční a provozní ředitelé, nákupčí, facility management) se správou a provozem vozového parku spojeni.

Stočlenná porota hodnotí vozy na základě stobodového systému na dvou celodenních testovacích akcích. Porotci mají na těchto akcích možnost se s vozy seznámit v rámci testovacích jízd, k orientaci jim slouží také „katalog“ nominovaných vozidel. Výsledná známka je bodovým průměrem odevzdaných hodnocení všech porotců. Výsledky byly vyhlášeny v Praze dne 7. 10. 2010.

Sdílejte tento článek na Facebooku