Odborníci z Avienclinic vám poradí, jak pečovat o svěží vzhled a zdravý životní styl

Sdílejte tento článek na Facebooku

Obecným trendem je nyní bezpochyby svěží a zdravá vizáž. K nejdůležitějším faktorům pro udržení tzv. svěžího vzhledu patří zdravý životní styl, psychická pohoda a pravidelný pohyb.V dnešní době bohužel není jednoduché tyto zásady dodržovat. Proto existují určité léčebné metody, které pomohou s konkrétními kosmetickými nedostatky a známkami stárnutí, celulitidou, omlazením a vylepšením kvality pokožky, pigmentovými a stařeckými skvrnami, jizvami po úrazech či akné.Na jaře byla v Praze otevřena nová klinika Avienclinic, která nabízí celou řadu lékařských, estetických a relaxačních zákroků a procedur. Oslovili jsme odborníky z kliniky, aby nám sdělili své zkušenosti se zákazníky a představili současné trendy v oblasti péče o vzhled a zdravý životní styl.

„V současné době je zájem především o aplikaci botoxu a výplní, dále o neinvazivní liposukci a rovněž o zubní hygienu a bělení zubů. Našimi zákazníky jsou zejména ženy, a to kteréhokoli věku (70 %), ale kliniku navštěvují i muži. Tento trend nás nepřekvapuje vzhledem k tomu, že v dnešní době i muži musí pečovat o svůj vzhled, neboť je to pro ně společenská povinnost. Muži mají zájem především o ordinační bělení zubů, zubní hygienu a neinvazivní liposukci. Ženy naopak podstupují nejčastěji aplikaci botoxu a výplní, invazivní mezoterapii, veškeré ošetření kosmetikou Maria Galland a neinvazivní liposukci,“ vysvětluje MUDr. Petra Samková, estetická dermatoložka a majitelka kliniky.

Jaké jsou trendy v oblasti zdravého životního stylu?

Zdravý životní styl úzce souvisí se snahou vypadat svěže a mladě. V Avienclinic se klienti při vstupním pohovoru setkávají s tzv. Beauty Coachem (MUDr. Petra Samková). Ta vyslechne jejich přání a problémy a poté jim navrhne nejlepší řešení s ohledem k jejich duševním a tělesným představám, zdůrazní výhody ale i možná rizika jejich případných rozhodnutí. Na program Beauty přímo navazuje program Body. Tento program se zabývá zdravým životním stylem.

Tzv. Body Coach, Ing. Pavlína Kantová, shrnuje trendy ve zdravé výživě následovně: „V současné době dochází k obecnému odklonu od tzv. zaručených diet, více se projevuje osobní přístup ke klientovi a návrat k přírodě. Také strava je chápána jako součást protistárnoucího neboli antiage programu. Svým klientům zdůrazňuji i nutnost sportu jako součásti zdravého životního stylu.“

Každý, kdo má problémy s váhou, může v Avienclinic podstoupit vstupní pohovor u Body Coache, kde mu budou vysvětleny zásady zdravé výživy, dále se klient přeměří, vyplní dotazník týkající se jeho stravovacích návyků, pohybových aktivit a jiných návyků či spíše zlozvyků. V rámci pohovoru je mu pak nabídnuta možnost krevních testů, které jsou důležitým ukazatelem pro jeho budoucí jídelníček.

Z tohoto pohovoru vyplynou následující výstupy: určení % tuků, ATH (aktivní tělesná hmotnost), doporučená spotřeba bílkovin, tuků a sacharidů na den a doporučení vhodného jídelníčku a cvičení v kombinaci s bodykou a lymfo-masážemi. Cena této první části je 1500 Kč bez krevních testů (balíček zahrnuje dvě konzultace po 20 minutách). Poté se klient může rozhodnout, zdali chce pokračovat – v takovém případě mu bude sestaven přesný týdenní jídelníček, doporučeno cvičení včetně ukázek cviků, týdenní přeměření s konzultací a další.

Avienclinic nabízí kromě služeb Beauty Coache a Body Coache celou řadu dalších procedur – jedná se o klasickou dermatologickou péči (léčba akné, ekzémů, plísní atd.), estetickou dermatologii, neinvazivní bezbolestnou liposukci, stomatologické ošetření, dentální hygienu, bělení zubů, léčebnou kosmetiku, terapeutické masáže, dietologickou poradnu a klinickou psychologii. Klinika připravuje na podzim otevření i dalších lékařských oborů např. gynekologie, ortopedie, imunologie, ORL aj. Klinika je vybavena nejmodernějšími přístroji a o co nejvyšší kvalitu je dbáno i na straně lékařů. Prostředí kliniky je velmi diskrétní, neboť je možné zaparkovat v podzemních garážích a projít privátním vchodem přímo do kliniky.
Více informací na http://www.avienclinic.cz/.

A jaké zkušenosti mají s klinikou sami zákazníci?

„Na kliniku mě v podstatě dotlačila moje přítelkyně. Měl jsem problémy s trošku větším bříškem. Cvičením jsem sice docílil zpevnění, ale objem se bohužel moc nezmenšil. Nejsem vyznavačem žádných zkrášlovacích procedur. Nikdy by mě nenapadlo, že bych mohl vyzkoušet neinvazivní liposukci, ale její účinnost mě velmi překvapila. Po pěti návštěvách jsem v obvodu pasu zhubnul 14 cm. Vřele všem dopručuji! Prostředí kliniky je navíc příjemné i pro muže. Zaparkoval jsem v podzemních garážích a diskrétně prošel přímo do kliniky,“ vysvětluje Karel, věk 35 let.

Sdílejte tento článek na Facebooku