Ochutnali jsme delikatesu – 20letý kubánský rum Ron Santiago de Cuba

Sdílejte tento článek na Facebooku

Oblíbený Ron Santiago de Cuba uvádí nově na český trh svůj exkluzivní 20letý rum Extra Añejo, který je výsledkem výběru pouze z malého množství sudů v jedné z nejstarších výroben na Kubě. Pro ČR bylo uvolněno pouze 180 lahví.

Rumy Ron Santiago de Cuba patří mezi nejkvalitnější destiláty této kategorie na trhu a skvěle se hodí pro jakoukoliv příležitost. Luxusní dvacetiletá edice této ikonické značky, která je uváděna na trh, nabízí jedinečnou možnost poznat jeden z nejstarších kubánských třtinových destilátů.

Jak nám vysvětlil kubánský ambasador značky, který na představení dorazil do Prahy, díky zrání v sudech z bílého dubu známých pro své skvělé aromatické vlastnosti je rum Ron Santiago de Cuba 20-Year-Old Extra Añejo Gran Reserva nositelem kombinace ovocných vůní a okouzluje svým vynikajícím vyváženým aromatickým profilem. Na patře působí robustně a hladce, s harmonickou rovnováhou mezi sladkostí a suchostí, na jazyku ucítíte chuť kávy, kakaa a čokolády. Závěr naplní vaše chuťové pohárky tóny černého kakaa, kávy s podkresem dubu a koření s karamelem.

Vyzrálý rumový blend je oslavou města Santiago de Cuba, kolébky světlého kubánského rumu, a skládá hold kultuře tohoto regionu, hudbě jeho ulic a umění výroby zdejšího rumu. Nová láhev, která odráží drsný a zároveň rafinovaný luxus Kuby, je opatřena ilustracemi s vyobrazením právě druhého největšího kubánského města.

Jako všechny varianty z portfolia značky Ron Santiago de Cuba je i tento 20letý rum vyráběn dle přísných kubánských zákonů a předpisů a platí, že na etiketě je uveden pouze nejmladší rum použitý ve směsi.

Ron Santiago de Cuba 20-Year-Old Extra Añejo Gran Reserva si nejlépe vychutnáte během klidných chvil po večeři, buď samotný, nebo s ledem ve sklenici na Old Fashioned nebo koňak.

Foto: Josef Žídek a Double-U PR

Sdílejte tento článek na Facebooku