Nový film: Román pro muže

Sdílejte tento článek na Facebooku

Film Román pro muže měl o uplynulém víkendu světovou premiéru na Štrbském plese. Tvůrci se díky tomu vrátili na místa, kde se velká část této filmové komedie podle románu Michala Viewegha natáčela. Díky počasí se však slavnostní představení málem nekonalo, příchod hostů provázela hustá mlha a jemné mrholení, na plátno nebylo téměř vidět. Nakonec se však mlha jako zázrakem rozestoupila a slavnostní představení se za účasti více než 500 hostů a slovenských celebrit odehrálo v plném lesku. Film zaznamenal již předem obrovský ohlas, takže muselo být přidáno představení navíc.

V pondělí se odehrají předpremiérová představení také v Olomouci a Ostravě.
Česká slavnostní premiéra se koná 22.září ve Slovanském domě a následně se plánuje večírek v Buddha baru, kde se také z části film natáčel.

Reklamní kampaň na Román pro muže od samého začátku stíhají problémy. Na Slovensku probíhají zuřivé protesty proti obnaženému ňadru na plakátě a z vlaků musel být plakát dokonce odstraněn. Proto herec Miroslav Donutil a modelka Petra využili slavnostní premiéry a zapózovali pro všechny stejně jako na plakátě, který vzbudil takové pohoršení

V Čechách se plakáty k filmu rovnou ztrácejí. Poznali to nejen cestující v pražském metru ale také i návštěvníci kin, kde po plakátech zůstávají prázdné reklamní rámy. Mají to na svědomí sběratelé, vandalové nebo lidé, kterým není po chuti ženská bradavka? Dokud se nepodaří chytit pachatele za ruku, zůstane tato otázka nezodpovězena. „Naposledy jsme podobné krádeže zaznamenali při uvedení filmu Avatar,“ říká PR zástupce Bontonfilmu Petr Slavík, který se domnívá, že s ohledem na kvalitu a působivost vizuálu jsou pachateli nejspíš sběratelé.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek