Novinky od Infiniti v r. 2010

Sdílejte tento článek na Facebooku

Vylepšený interiér s důrazem na to, co je pro vozy Infiniti typické: osobitost, řemeslná zručnost a funkčnost. To jsou změny u luxusních sportovních vozů G Coupé a G Cabrio v modelovém roce 2010. Tyto vozy s výkonným motorem V6 doplní třetí člen řady G v provedení sedan, který nabídne v roce 2010 přepracovaný interiér, ale i změnu exteriéru. Společnost Infiniti kromě toho ohlásila novou verzi sedanů a coupé s nejvyšší úrovní výbavy pod názvem Premium. Ústředním prvkem interiéru je přepracovaný centrální panel, který vychází z panelu crossoverů EX a FX. Nový panel klade důraz na přírodní materiály a japonské umění, přičemž si zachovává výjimečnou ergonomii svého předchůdce.

Nová struktura hliníkových prvků interiéru je inspirována tradiční japonskou kaligrafií. Volitelné obložení z Maple Wood se vyznačuje novým, vysoce lesklým povrchem. Ukazatele a displej na přístrojové desce mají nyní bílé pozadí.

Do vozů coupé byla poprvé zabudována informační a zábavní platforma Infiniti Connectiviti. Její varianta s navigací, známá po názvem Connectiviti+, je nyní součástí standardní výbavy nových modelů Premium. Systém Connectiviti+ přináší oproti předchozí navigaci více funkcí, jako například trojrozměrnou grafiku a přístup k turistickým informacím z průvodce Michelin Guide. Výpočet tras je nyní čtyřikrát rychlejší.

Do barevné palety modelů Coupé a Cabrio pro rok 2010 přibyla nová barva v odstínu Graphite Shadow. Jako ostatní barvy je opatřena technologií Infiniti Scratch-Shield, která je schopna sama působením tepla zacelit drobné škrábance. Ve všech ostatních směrech zůstal exteriér obou dvoudveřových modelů beze změn.

Modelová řada G pro rok 2010 se dále rozrostla o verze Premium s nejvyšší úrovní výbavy. Modely Premium jsou kromě satelitní navigace Connectiviti+ standardně vybaveny zvukovým systémem Bose® s 11 reproduktory, pevným diskem s možností uložení až 300 CD, kamerou pro couvání a inteligentním tempomatem.

Nové verze Premium sedan a coupé jsou k dispozici buď v luxusním provedení GT (s koženými vyhřívanými sedadly s pamětí a elektricky nastavitelnou bederní opěrou páteře u řidiče), nebo ve sportovnější variantě S, která standardně obsahuje prvky zaměřené na řidiče, jako je aktivní řízení všech kol, samosvorný diferenciál s viskózní spojkou, sportovní odpružení, sedadla a brzdy.

Mezi další změny v roce 2010 patří samostatný model Infiniti G s pohonem všech kol. Verze Automatic G se sedmistupňovou převodovkou, adaptivním řízením řazení a řadicími páčkami na volantu jsou nyní rovněž uvedeny jako samostatné modely.

Ceny modelů G pro rok 2010 začínají na 1 058 400,- Kč vč. DPH u sedanu, 1 150 000,- Kč vč. DPH u Coupé a 1 420 500,- Kč vč. DPH u modelu Cabrio s elektricky sklápěnou pevnou střechou. Ceny sedanů „x“ s pohonem všech kol začínají na 1 108 800,- Kč vč. DPH.

Sdílejte tento článek na Facebooku