Novinka: Peugoet 508 RXH

Sdílejte tento článek na Facebooku

Hybridní dieselový pohon, elegance vyšší třídy a intenzivní potěšení z jízdy se spojují a představují originální vizi světa « all road »: nový Peugeot RXH. Tento model je dokladem vývoje moderní řady Peugeot a ukazuje směr, kterým se budou ubírat vozy Peugeot vyšší třídy. Díky svému stylu a inovativnímu pohonu HYbrid4 má 508 RXH všechny předpoklady, aby sloučil svobodu pohybu s potěšením z jízdy, a to do podoby v daném segmentu zcela ojedinělé: 200 k,4 poháněná kola,100% elektrický režim, emise CO2 méně než 109 g/km. Následně po vozech 508 sedan a SW, které byly na trh uvedeny na jaře roku 2011 a jsou oceňovány pro svou eleganci, impozantní vzhled a schopnost uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky, je 508 RXH ukázkou dalšího posunu ve vývoji modelové řady Peugeot jako celku. Nový model současně potvrzuje technologický a environmentální náskok, který si značka Peugeot udržuje. Jeho vzhled a specifické tvary ho řadí do světa luxusních « all road » vozů. Vedle unikátního a vytříbeného stylu či zvýšené a rozšířené karoserie se tento robustní automobil odlišuje i neobvyklou světelnou identitou. LED světla, dobře patrná ve dne i v noci, mají podobu 3 drápů, které se horizontálně táhnou od otvoru sání motoru, což vytváří ještě osobitější vzhled vozu.

Exkluzivní charakter vozu 508 RXH je zdůrazněn i specifickým barevným provedením interiéru s dekorativními prvky v barvě mědi a použitím ušlechtilých materiálů po vzoru koženého čalounění Alcantara.

Úroveň provedení a výbava modelu 508 RXH odpovídají jeho technologické vyspělosti a zařazení do kategorie vozů vyšší třídy. Kromě bohaté základní výbavy (hands-free přístup do vozu a nastartování motoru, elektricky ovládaná přední sedadla, head-up displej, hliníková kola 18’’, prosklená panoramatická střecha, vrstvená skla bočních oken s akustickou úpravou, audio systém s navigací WIP Nav Plus, atd.) dbá i o svůj vytříbený styl a zajištění vysoké míry komfortu pro řidiče i ostatní cestující.

Peugeot 508 RXH, jemuž je vyhrazen pohon 2.0 HDi FAP HYbrid4, první hybridní dieselový motor na světě, se stává synonymem pro pokrok, svobodu pohybu a jízdní potěšení. S výkonem 147 kW (200 k), pohonem všech 4 kol a maximálním točivým momentem 450 Nm je vůz 508 RXH předurčen pro jízdu a používání v různých jízdních podmínkách. Nabídkou 100% elektrického režimu, který je ideální pro jízdu v městském provozu a snižuje kombinovanou spotřebu paliva na méně než 4,2 l/100 km s emisemi pod 109 g/km CO2, otevírá Peugeot 508 RXH ve své kategorii nové možnosti a perspektivy.

Uvedení modelu 508 RXH bude předcházet příchod prvního hybridního vozu značky Peugeot – 3008 HYbrid4. Ten bude na evropský trh uveden za několik týdnů. Představením dalšího vozu s hybridním dieselovým pohonem značka Peugeot dokazuje, že bude i nadále pokračovat v prosazování své inovativní strategie: zavádět technologii HYbrid4 u dalších modelů řady a spojit tak intenzivní jízdní zážitky s ekologickým provozem.

Peugeot 508 RXH bude ve světové premiéře představen na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu v září 2011 a jeho uvedení na trh je plánováno na jaro 2012.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek