Nově se pneumatiky Nokian Tyres testují ve Španělsku na okruhu Hakka Ring

Sdílejte tento článek na Facebooku

Navštívili jsme nový testovací okruh společnosti Nokian Tyres Hakka Ring nedaleko Madridu ve Španělsku. Jedná se o jedno z největších a nejmodernějších testovacích center, které má být hnacím motorem inovace a dalšího vývoje nabídky letních a celoročních pneumatik společnosti Nokian Tyres. Nachází se ve španělském Santa Cruz de la Zarza a s rozlohou 300 hektarů zahrnuje 10 zkušebních tratí, včetně sedmikilometrového oválného okruhu s 5 širokými jízdními pruhy, který umožňuje náročné testování pneumatik na mokrém i suchém povrchu po celý rok.

 

Na Hakka Ringu se důkladně testují letní, celoroční a vysokorychlostní pneumatiky. Vysokorychlostní testy na oválném okruhu, při nichž je dosahováno rychlosti až 300 km/h, prověří vlastnosti pneumatik až do krajnosti. Testovací vybavení Hakka Ringu pomáhá při vývoji nových letních a celoročních pneumatik –Nokian Tyres Powerpoorf 1, Nokian Tyres Wetproof 1 a Nokian Tyres Seasonproof 1.

Nokian+Tyres+Hakka+Ring_High+Speed+Oval_08

Letní pneumatiky Nokian Tyres Wetproof 1 spojují bezpečnost s komfortním pocitem z jízdy, takže jsou ideálním společníkem v deštivých dnech a za špatných podmínek na vozovce. Nízký valivý odpor této pneumatiky zvyšuje účinnost paliva, ale rovněž přispívá k úsporám energie. Díky své přilnavosti za mokra a pokročilým vlastnostem pneumatiky zajišťují spolehlivou cestu řidičů.

IMG_20240304_103633_resized_20240310_103447543

Pro řidiče, kteří vyhledávají extrémně vysoký výkon, jsou volbou letní pneumatiky Nokian Tyres Rowerproof 1. Jsou navrženy pro vynikající vlastnosti na dálnicích a poskytují maximální stabilitu, přesné řízení při vysokých rychlostech a  přilnavost na mokrých i suchých površích. Díky krátké brzdné dráze a vynikajícím vlastnostem při aquaplaningu zaručují pneumatiky bezpečnou jízdu i při vysokých rychlostech.

IMG_20240304_103439_resized_20240310_103430640

Celoroční pneumatiky Nokian Tyres Seasonproof 1 jsou univerzálním výrobkem v nové nabídce letních pneumatik a nabízí flexibilní použití po celý rok. Jsou vybaveny inovativními technickými řešeními zajišťujícími maximální bezpečnost, vynikající přilnavost za mokra a nízký valivý odpor za sněhu, deště nebo slunečného počasí. Interní testy zejména ukázaly zlepšení odolnosti proti opotřebení až o 30 procent v porovnání s předchozím modelem, což prodlužuje životnost pneumatik a řidičům tak snižuje náklady na provoz.

IMG_20240304_104043_resized_20240306_085016135

Důkladné testování hraje klíčovou roli v trvalém rozvoji a nepřetržité inovaci. Proto jednotlivé modely podstupují početné zkoušky prováděné v nejmodernějších testovacích centrech Nokian Tyres: Bílé peklo ve finském Ivalo, Hakka Ring ve španělském Santa Cruz de la Zarza a testovacím centu ve finské Nokii. Tyto testy posuzují výsledky pneumatik za různých povětrnostních podmínek, na odlišných vozovkách a za různých jízdních situací, což zajišťuje, že každá pneumatika bude splňovat nejpřísnější normy prémiové kvality a bezpečnosti.

Zdroj a foto: Nokian Tyres a Josef Žídek

Sdílejte tento článek na Facebooku