Nová Astra Sedan v Moskvě

Sdílejte tento článek na Facebooku

Na blížícím se autosalonu v Moskvě (29. srpna až 9. září) Opel představí několik světových premiér – hlavní hvězdou bude bezesporu nová Astra Sedan! Opel si pro Moskvu připravuje velkorysou expozici, která v hale 14 zabere plochu 1700 metrů čtverečních. Kromě Astry Sedan Opel v Moskvě představí další dvě světové premiéry: Modernizovaný pětidveřový hatchback Astra a kombi Astra Sports Tourer. Vůbec poprvé se návštěvníci autosalonu v Moskvě seznámí i s novou generací zážehových motorů. Organizátoři autosalonu očekávají v Moskvě více než milion návštěvníků – ti se mohou těšit i na další dvě premiéry: Kompaktní sportovní kupé Astra OPC s výkonem 206 kW (280 k) a malé SUV Mokka.

„Svým elegantním designem vnáší nový Opel Astra sedan nové impulzy do svého segmentu kompaktních čtyřdveřových sedanů,” říká Alfred E. Rieck, viceprezident značky Opel odpovědný za prodej, marketing a poprodejní služby. „Stejně, jako všechny ostatní modely řady Astra, také nový sedan poskytuje špičkové technologie a nekompromisní kvalitu. Nová Astra sedan je důležitou součástí naší produktové ofenzívy a hraje klíčovou roli v naší růstové strategii – představuje totiž elegantní a dostupnou alternativu ke čtyřdveřovým sedanům střední třídy, proto má výrazný potenciál získávat nové zákazníky nejenom v Rusku, ale i v mnoha dalších evropských státech,” dodává Alfred E. Rieck.

Se svým elegantním designem, typickými kvalitami modelů Astra a širokou škálou nejmodernějších technologických prvků (z nichž některé jsou jedinečné v celém segmentu kompaktních vozů) oslovuje nová čtyřdveřová Astra Sedan (délka/šířka/výška: 4658/1814/1476 mm) oslovuje náročné zákazníky. Dlouhý rozvor 2685 mm zaručuje velkorysý vnitřní prostor interiéru. Samostatný zavazadlový prostor má základní objem 460 litrů, což je o 90 litrů více než má základní pětidveřový hatchback. Sklopením opěradla zadního sedadla, standardně děleného v poměru 60:40, lze objem zavazadlového prostoru zvětšit až na 1010 litrů.

Opel připravil zásadní modernizaci své nabídky pohonných agregátů, která zahrnuje tři nové řady motorů. První fáze, která právě začíná, je představována turbodmychadlem přeplňovaným zážehovým čtyřválcem o objemu 1598 cm3, jež je vybavený přímým vstřikováním paliva a systémem Start/Stop. Tento nový motor bude mít světovou výstavní premiéru na autosalonu v Moskvě.

Nový motor SIDI (Spark Ignition Direct Injection) ECOTEC vyniká obzvlášť vysokým točivým momentem až 300 Nm. Nový motor se začne vyrábět koncem tohoto roku. Opel předpokládá, že Rusko bude jedním z největších trhů pro tento motor.

Pro Opel je Rusko důležitým teritoriem – vždyť po Německu je to druhý největší automobilový trh Evropy! Vloni se v Rusku prodalo asi 70 000 vozů značky Opel. Prodeje vozů Opel v Rusku vzrostly od ledna do července o 29 procent, tedy dvojnásobně oproti růstu celkového trhu.

Odborné průzkumy předpokládají, že Rusko se v horizontu roku 2014 stane vůbec největším evropským trhem s celkovými prodeji 3,4 milionu automobilů. Ve všech segmentech sedanů prodaných v Evropě připadlo více než 60 procent prodejů na Rusko. V roce 2011 si ze zákazníků, mířících do kompaktního segmentu, celých 51 procent ruských zákazníků zvolilo verzi sedan. Rusko je zároveň třetím největším trhem modelové řady Astra v Evropě. Proto se Opel rozhodl pro světovou premiéru nového člena rodiny Astra právě na autosalonu v Moskvě.

Astra je zdaleka nejúspěšnějším modelem Opel v Rusku. Jenom během prvního pololetí roku 2012 se Astře podařilo zvýšit svůj podíl v kompaktním segmentu ruského trhu ze 4,4 procent na 6 procent.

Sdílejte tento článek na Facebooku