Nejkrásnějším vozem roku 2016 byl zvolen Lexus LC kupé

Sdílejte tento článek na Facebooku

Odborná porota složená z více než 20 špičkových světových návrhářů automobilů zvolila kupé Lexus LC za nejkrásnější sériový vůz roku 2016. Kolektivní ocenění bylo slavnostně vyhlášeno v Ženevě a současně publikováno v ročence Car Design Review 4.

„Je úžasné, že koncept LF-LC se podařilo tak věrně přetavit v nádherný sériový vůz LC jen s nepatrnými ústupky. V automobilovém průmyslu něco podobného nevídáme příliš často, a z toho důvodu jsme jej ocenili,“ vysvětlil Guy Bird, redaktor ročenky Car Design Review 4.

„Šlo o jeden z prvních projektů automobilky Lexus, kdy se návrháři intenzivně zapojili do konstrukčního vývoje zaměřeného na dynamické vlastnosti, abychom dokázali proniknout do klíčových cílů a mohli je podpořit i designem vozu,“ uvedl Tadao Mori, hlavní návrhář modelu Lexus LC, a dodal: „Koncepční model LF-LC z roku 2012 byl výchozím bodem, nikoli našim konečným cílem. To znamená, že jsme se nespokojili s pouhým promítnutím povrchů a křivek LF-LC do sériové podoby. Rozhodli jsme se zachovat designový jazyk a motiv konceptu LF-LC a přidat mu ještě více emocí.“

2016-lexus-lc500-naplesyellow-static-2

Každoroční ceny za nejlepší automobilový design organizačně zajišťuje tým, který provozuje webové stránky Car Design News. O jeho kvalitě vypovídá to, že odbornou porotu tvoří celosvětově nejlepší automobiloví designéři společně s předními zástupci hlavních světových dodavatelů v automobilovém průmyslu a univerzit. Při konečném výběru nejkrásnějšího sériového vozu roku 2016 porotci vybírali vždy trojici nejlepších kandidátů z užšího výběru 12 vozů navržených redakční radou webových stránek Car Design News.

Car Design News (CDN) je předním informačním zdrojem automobilových návrhářů z celého světa. Již od roku 1999 poskytuje neocenitelné informace, rady a postřehy širokému spektru zájemců, od studentů až po ředitele návrhářských týmů. Stránky CDN figurují především v online prostředí s cílem poskytovat čerstvé novinky, recenze a názory celé komunitě návrhářů.

2016-lexus-lc500h-static-2

Sdílejte tento článek na Facebooku