Namíchejte si vítězný drink

Sdílejte tento článek na Facebooku

Chcete udělat dojem na svou přítelkyni? Nabídněte jí jeden z vítězných drinků. Špičkoví barmani namíchali své nejlepší koktejly v kategorii Batdrink a The purest drink. Jejich recepty jsme získali i pro vás.

Raspberry Time

nejlepší short drink v kategorii Batdrink, autor Roman Uhlíř
-2 cl Bacardi 8 let
-2 cl Chambord likér
-0,5 cl malinový sirup Monin
-5 ks čerstvých malin
-sekt rosé na zalití

Do shakeru dejte led, všechny ingredience (kromě sektu) a důkladně protřepejte. Do vychlazených sklenic typu „Martini“ nalijte nápoj přes sítko a každou sklenici dolijte růžovým sektem. Na ozdobu můžete použít čerstvé maliny a snítku máty.

Dionés

nejlepší fancy drink v kategorii Batdrink, autor Radim Hamrosi
-3 cl Bacardi 8 let
-2 lžičky vanilkového cukru
-2 cl čerstvé limetové šťávy
-2 cl sekt rosé
-1 cl Monin liqueur fraise des bois

V shakeru protřepejte všechny ingredience s ledem a přes sítko opatrně nalijte do sklenice. Každou sklenici pak ještě dolijte růžovým sektem. Ozdobit můžete podle vlastní fantazie, drink je výborný, pokud jej doplníte jahodovým likérem.

Bleeding Love

nejlepší short drink v kategorii The purest drink, autor Mario Hofferer
-2 cl Finlandia Vodka
-3 cl Lychee Monin Liqueur
-2 cl Cherry Blossom Sirup Monin
-2 cl Sekt

Do větší sklenice (doma můžete použít i džbánek) vložte několik kostek ledu, nalijte všechny ingredience a dlouhou lžící pečlivě promíchejte. Nápoj pak opatrně přelijte do vychlazených sklenic typu „Martini“ tak, aby led zůstal v míchací nádobě. Jednotlivé drinky dozdobte podle své fantazie, autor doporučuje rybíz, plátek pomeranče nebo růžové lístky.

Secret North

nejlepší fancy drink v kategorii The purest drink, autor Petr Bartoníček
-4 cl Finlandia Lime
-2 cl Martini Bianco
-1/2 citronu
-8 lístků meduňky
-3 cl bezinkového sirupu Monin
-Sekt rosé

Připravte si 4 větší sklenice, do každé z nich vložte 1/6 citronu a dva lístky meduňky. Drtítkem nebo obrácenou stranou vařečky pomačkejte a dolijte Finlandia Lime a Martini Bianco. Vše lehce promíchejte a pak už opatrně dolijte bezinkovým sirupem a růžovým sektem. Ozdobit můžete výrazněji – plátkem citronu a snítkou meduňky.

Sdílejte tento článek na Facebooku