Lexus dokončuje odlaďování modelu CT 200h

Sdílejte tento článek na Facebooku

Nový Lexus CT 200h, poprvé představený na ženevském autosalonu 2010 (v prodeji od letošního října), absolvoval závěrečné zkoušky dynamických vlastností na evropských silnicích. Technici automobilky Lexus se soustředili na všechny parametry CT 200h týkající se zavěšení kol, řízení, systému rekuperace energie elektronického řízení soustavy brzd (ECB) a výkonu pohonné plně hybridní pohonné soustavy, aby vůz splňoval přísné standardy vysoce náročných evropských zájemců o prémiové kompaktní vozy.Na evropských cestách byly pečlivě odladěny všechny parametry vozu v oblasti dynamiky, a tak CT 200h brzy nabídne svému majiteli maximální jízdní potěšení bez jakýchkoli kompromisů. Došlo ke zdokonalení jedinečného systému hospodaření s energiemi pohonu Lexus Hybrid Drive. Nový kompaktní vůz prémiové třídy s plně hybridním pohonem a dvěma samostatnými zdroji energie se může pochlubit nejen sportovní agilitou, ale i vysoce ekologickým provozem.

Na 70 % prodaných vozů této kategorie nabízí výkon nižší než 150 k. Pohon Lexus Hybrid Drive v modelu CT 200h spojuje zážehový motor 1,8 l a výkonný elektromotor, díky čemuž dosahuje dynamických parametrů, které staví tento plně hybridní vůz do samotného středu dané kategorie.

CT 200h na druhé straně nabízí výtečnou spotřebu paliva, hladinu emisí CO2 na vrcholu třídy, emise NOx představující pouhých 10 % emisí srovnatelného vznětového motoru, a dokonce nulové emise pevných částic. Emise NOx produkované novým plně hybridním modelem značky Lexus již dnes s rezervou splňují přísnější normu Euro 6, která má být zavedena až v září 2014.

Pomocí voliče jízdního režimu se může řidič rozhodnout pro dynamický, nebo naopak uvolněný styl jízdy. CT 200h v režimu SPORT nabídne řidiči skvělou zpětnou vazbu od volantu, ostřejší reakce na pokyny od pedálu akcelerátoru a agilnější ovladatelnost. Hybridní automobil v režimu NORMAL nebo ECO přináší do třídy prémiových kompaktních vozů řadu novinek šetřících životní prostředí, ale současně nabízí svému majiteli jedinečně pohodové zážitky při řízení.

Řídicí jednotka motoru byla vyladěna tak, aby vůz zajistil atraktivní a dynamické jízdní zážitky odpovídající prvnímu modelu značky Lexus ve třídě prémiových kompaktních vozů na evropských trzích. Úprav doznal i kultivovaný zvuk motoru.

Plně hybridní hnací jednotka modelu CT 200h, podobně jako u dalších vozů Lexus, nabízí extrémně tichý chod s výrazným utlumením hluku, vibrací a chvění. Parametry hlučnosti v interiéru i exteriéru řadí tento vůz na vrchol třídy.

CT 200h cílí na zákazníky s ekologickým cítěním, kteří však nechtějí nijak slevovat ze svého standardu. Model je tak novou branou ke značce Lexus, která by měla zlákat nové, především mladší zákazníky.

Nový model CT 200h poprvé přináší do třídy prémiových kompaktních vozů jedinečné spojení bezkonkurenční kvality, kultivovanosti a špičkových technologií, které je pro značku Lexus charakteristické. Spojuje revoluční plně hybridní pohon s pohodlím, diskrétní pohostinností a pečlivě promyšlenou ovladatelností, která tvoří základ komplexních zákaznických zkušeností majitelů vozu Lexus.

Sdílejte tento článek na Facebooku