Kráska Alfa Romeo Giulieta se odhaluje

Sdílejte tento článek na Facebooku

Alfa Romeo představí na březnovém autosalonu v Ženevě svůj nový model Giulietta. Od jarních měsíců bude nová kráska od Alfy Romeo postupně k mání na všech světových trzích. Jméno Giulietta je již od 50. let symbolem automobilového klenotu. Byl to vůz, který zaujal celou generaci nadšenců a díky dostupnosti se stal splněným snem o Alfě Romeo, která ztělestňovala technologickou vyspělost a komfort pro mnoho příznivců sportovních aut.

Současná verze slibuje sportovní vůz, který je spolehlivý i na těch nejobtížnějších cestách a zároveň pohodlný tak, že z nej nebudete chtít vystoupit. Systém Alfa DNA přizpůsobuje reakce automobilu různým stylům řízení a rozličným podmínkám na cestě a je součástí standardní výbavy vozu u všech verzí.

Elegance, krása a rychlost – hlavní hesla, kterých se designéři drželi v případě konstrukce nového modelu Giulietta. Maska chladiče je zasazená do výrazného předního nárazníku. Oválná světla mají technologií LED s diodami pro denní svícení. Boky jsou vysoké a hladké s výraznými prolisy nad koly. Kliky zadních dveří ukryté do C-sloupku podtrhují dravou osobnost vozu. Zezadu působí auto robustním a stabilním dojmem, i u zadních světel je použita technologie LED. Palubní deska je horizontálně orientovaná a dává vyniknout hliníkovým detailům.

Rozměry Giulietty – 4,35 metru na délku, na šířku 1,80 m a na výšku 1,46 m. Rozvor náprav činí 2,63 m.

Při uvedení na trh budou k dispozici 4 turbo motory, které splňují normu Euro 5 a jsou vybavené systémem “Start&Stop”, tedy systémem snižujícím spotřebu a emise. Dva benzínové motory (1,4T 120 k a 1,4T MultiAir 170 k) a dva naftové (1,6 JTDM – 105 k a 2,0 JTDM – 170 k) budou později doplněny vynikajícim motorem a chloubou italské automobilky, motorem 1750 TBi s výkonem 235 k v exkluzivní verzi Quadrifoglio Verde.

Sdílejte tento článek na Facebooku