Jan Charouz novou tváří prodejny postelí

Sdílejte tento článek na Facebooku

Novou tváří exkluzivní prodejny, která nabízí luxusní postele a ložní příslušenství, se v těchto dnech stal mladý automobilový závodník Jan Charouz. Název obchodu byl inspirován latinou a angličtinou, a můžeme jej přeložit jako Božský sen. Takový „božský spánek“ si mohou dopřát všichni, kdo si vyberou z širokého sortimentu postelí renomovaných evropských značek.

Jan Charouz přes své mládí (1987) patří mezi špičku našich závodních jezdců a má už za sebou velice pestrou kariéru. Závodit začal v sedmi letech na motokárách třídy Comer 80. V roce 2000 přestoupil do třídy ICA-J a ve své druhé sezoně získal třetí místo na mezinárodním šampionátu České republiky. V roce 2002 Jan závodil ve třídě Ford Fiesta na Mezinárodním mistrovství České republiky v závodech automobilů na okruzích. Společně s Erikem Janišem skončili první a stali se nejmladšími mistry v historii šampionátu.

Dnes je testovacím jezdcem Renault F1 Teamu a kromě jiných cen má na kontě vítězství v Le Mans Series 2009. S českým týmem Aston Martin Racing Eastern Europe se také úspěšně závodu 24h Le Mans, kde společně s Tomášem Engem a Stefanem Mückem obsadil celkové čtvrté místo a byl nejrychlejší mezi benzínovými prototypy. Letos se v týmu P1 Motorsport zúčastní šampionátu World Series by Renault. Jan Charouz je teprve třetím českým jezdcem, kterému se podařilo proniknout do nejvyššího závodu F1.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek