Hyundai i30 s dieselem a systémem Stop and Go

Sdílejte tento článek na Facebooku

Společnost Hyundai zahájila sériovou výrobu vznětových modelů Hyundai i30 Stop&Go ve svém evropském závodě v Nošovicích. Tímto krokem rozšířila svou výrobní řadu praktických a ekologických modelů. Hyundai i30 Stop&Go s inovativním systémem z ekologické řady Blue DriveTM a mimořádně hospodárným motorem 1.6 CRDi je prvním provedením modelu i30 Stop&Go se vznětovým motorem vyvinutým v rámci ekologické iniciativy Blue DriveTM.

Inovativní systém Stop&Go se osvědčil jako výtečný nástroj pro snižování spotřeby paliva v popojíždějícím městském provozu, neboť u stojícího vozidla vypíná motor a okamžitě jej spouští, jakmile řidič sešlápne pedál spojky.

Systém Stop&Go byl začátkem letošního roku uveden nejprve do modelů i30 Stop&Go poháněných zážehovými motory 1,4 a 1,6 litru, v nichž výrazně zlepšil hospodárnost provozu a snížil emise CO2, aniž by došlo ke zhoršení jejich dynamických vlastností.

Modely i30 Stop&Go se vznětovým motorem 1,6 l jsou k dispozici ve dvou výkonových stupních: 66 kW (90 k) a 85 kW (116 k). Varianta s výkonem 66 kW (90 k) má emise CO2 jen 113 g/km, což v porovnání se standardním provedením bez systému Stop&Go znamená snížení o 2 g/km. Kombinovaná spotřeba je pouze 4,3 l/100 km. Podobné hodnoty nabízí výkonnější model 85 kW (116 k), který se může rovněž pochlubit snížením emisí CO2 o 2 g/km na 117 g/km.

K modelu i30 i i30cw (kombi) si mohou zákazníci v ČR objednat systém Stop&Go od výbavy Comfort za 7 000 Kč.

Vznětové a zážehové modely i30 Stop&Go jsou k dispozici v obou karosářských variantách, jako pětidveřový hatchback a cw (kombi). Značka Hyundai poskytuje na tyto vozy pětiletou záruku.

Sdílejte tento článek na Facebooku