Hliněný model Škoda Vision E exkluzivně v muzeu

Sdílejte tento článek na Facebooku

První koncept elektromobilu domácí automobilky aktuálně slaví světovou premiéru na autosalonu v Šanghaji, s vnějším vzhledem studie se ale budou moci seznámit i návštěvníci Škoda Muzea v Mladé Boleslavi – a to od 21. dubna do 12. května. Lakovaný hliněný model se svým futuristickým designem ukazuje hlavní znaky modelu pro budoucí elektromobily. Díky nejmodernější technologii virtuální reality můžou návštěvníci muzea toto SUV-kupé zažít intenzivněji.

Emocionálně laděné pětidveřové SUV-kupé se vyznačuje nápadnými karosářskými detaily, jako jsou protisměrně otvírané dveře a chybějící sloupky B. V prosvětleném interiéru jsou čtyři samostatná otočná sedadla umístěná v mírně zvýšené pozici, která zaručují optimální výhled a maximální komfort v běžném provozu, při autonomní jízdě, při nastupování a vystupování. Designéři ve studii vypustili i středový tunel a vytvořili tak mimořádně velkorysý interiér. Návštěvníci muzea se také budou moci ponořit do virtuální reality. Díky nové technologii mohou v digitálním světě studii důkladně prozkoumat, a to včetně detailů interiéru.

Vision E je prvním čistě elektricky poháněným a autonomně jezdícím konceptem v historii automobilky. Díky inteligentnímu managementu spolu oba elektromotory maximálně efektivně spolupracují a pohání všechna čtyři kola vozu. Výkonné li-ion akumulátory a optimální rekuperace umožňují dojezd až 500 kilometrů na jedno nabití. Tento vůz vybavený senzory a kamerami současně splňuje předpoklady pro 3. stupeň automatizovaného řízení. Umí samostatně jezdit v kolonách a na dálnicích, umí najít volné parkovací místo, zaparkuje a vyjede i ven.
Je to první krok k elektrifikaci modelové palety značky, která začne v roce 2019 zavedením modelu Superb s plug-in-hybridním pohonem. Hned v dalším roce bude následovat první čistě elektricky poháněný sériový model této značky. Automobilka do roku 2025 rozšíří svou nabídku na pět automobilů s čistě elektrickým pohonem v různých segmentech.

Sdílejte tento článek na Facebooku