Ford Focus již míří k prodejcům

Sdílejte tento článek na Facebooku

Zcela nový Ford Focus již míří k prodejcům na evropských trzích. Prodej tohoto velmi očekávaného nového modelu bude totiž zahájen již příští měsíc. První várka 2 500 vozů opustila výrobní závod v německém Saarlouis minulý týden. Od té doby denně vyjíždí z bran továrny v průměru 1 000 kusů nového Fordu Focus, nicméně do konce měsíce února bude průměrný denní objem expedice navýšen na 1 450 vozů. Většina Focusů z první série je určena pro Velkou Británii. Bez výjimky se jedná o pětidveřové verze a více než 70 procent z nich je v nejvyšší výbavě Titanium.

„Nyní, když ze Saarlouis odjíždějí první kusy nového Focusu, včas a v nejvyšší kvalitě, se již mohou rozjet dodávky na jednotlivé evropské trhy naplno. Koncem měsíce pak zahájíme expedici čtyřdveřového modelu,“ vysvětlil Horst Ritze, vedoucí materiálového plánování a logistiky, Saarlouis Vehicle Operations. „Pro zahájení prodeje v Evropě máme připraveno 12 000 automobilů.“

„V celé Evropě zaznamenáváme silný růst poptávky po novém Focusu,“ řekl Roelant de Waard, viceprezident Ford of Europe pro marketing, prodej a služby. „Je to přitažlivý vůz nabitý moderní technikou, jako je systém Active City Stop, který snižuje riziko nehody v nízké rychlosti, asistent pro jízdu v pruzích nebo aktivní parkovací asistent, s nímž je parkování do řady podélně stojících vozidel hračka. Přidejte k tomu výjimečné jízdní vlastnosti a vynikající hospodárnost našich nových zážehových motorů EcoBoost i vyspělých vznětových motorů Duratorq a dostanete vůz, který je podle našeho přesvědčení ve svém segmentu neporazitelný, a který v celé Evropě osloví vedle stávajících majitelů vozů Ford také nové zákazníky.“

Uvedení zcela nového Fordu Focus na evropské trhy koresponduje s oslavami čtyřicátého výročí založení továrny v Saarlouis. Tento moderní výrobní závod patří k nejefektivnějším a nejproduktivnějším na celém kontinentu. Nový Focus se zde vyrábí v karosářských variantách pětidveřový hatchback a čtyřdveřový sedan; v průběhu jara přibude i varianta kombi.

Zcela nový Focus byl navržen v Evropě jako doslova globální model, určený pro více než 120 trhů po celém světě. Vedle Saarlouis se Focus vyrábí rovněž v americkém Michiganu a ještě během letošního roku bude spuštěna produkce také v ruském Petrohradu. Ve finále bude tento model ovšem vznikat na třech kontinentech: začátkem roku 2012 se spustí výroba nového Focusu v čínském Čchung-Čchingu, kde se pro něj v současné době staví moderní výrobní závod, a také v thajském Rayongu.

Všechny tyto továrny budou při výrobě nového Fordu Focus používat jednotné výrobní postupy, nástroje i technologie, což zajistí stejně vysokou úroveň kvality všude, kde bude tento stylový a dynamický nový model k dostání.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek