Ford Fiesta se představuje v Los Angeles

Sdílejte tento článek na Facebooku

Ford na autosalonu v Los Angeles představuje americkou verzi úspěšného globálního modelu Fiesta.

Zámořská verze si klade za cíl zopakovat úspěchy, jichž Fiesta již dosáhla v Evropě. Kromě atraktivního designu bude její hlavní zbraní nejlepší spotřeba paliva v daném segmentu. K pětidveřovému hatchbacku, známému evropským zákazníkům značky Ford, se ve Spojených státech přidá ještě nový čtyřdveřový model – to vše v rámci strategie ONE Ford (jeden Ford), jejímž cílem je vyvíjet modely připravené splnit rozdílná očekávání zákazníků v různých částech světa.

Americká verze Fiesty je poháněna řadovým čtyřválcem 1,6 l s rozvodem DOHC a proměnným časováním Ti-VCT. Agregát o výkonu 88 kW nabídne spotřebu pouhých 5,9 /100 km.

Kromě sériově dodávané pětistupňové přímo řazené převodovky si američtí zájemci o Ford Fiesta budou moci zvolit také převodovku Ford Powershift. Tato samočinná rychlostní skříň se dvěma spojkami a šesti rychlostními stupni přispívá k ještě hospodárnějšímu provozu a spojuje v sobě přednosti tradičních manuálních převodovek s pohodlím „automatů“.

Technologie Ford Powershift se již osvědčila v řadě produktů evropského Fordu, nyní je to však poprvé, kdy si našla cestu do nové Fiesty. Zákazníci v USA jistě ocení i systém Hill Assist, který usnadňuje rozjezd ve stoupání, a speciálně naladěný elektrický posilovač řízení (EPAS) s proměnným účinkem.

Rozsáhlá bezpečnostní výbava Fiesty pro americký trh zahrnuje mimo jiné čelní, boční a okenní airbagy, kolenní airbag řidiče, elektronický stabilizační program AdvanceTrac® nebo systém ochrany při převrácení Safety Canopy®.

Fiesta je obchodně nejúspěšnějším modelem značky Ford v Evropě – od zahájení prodeje na podzim loňského roku nalezla již více než 500 000 zákazníků.

Sdílejte tento článek na Facebooku