Ford C-MAX – redakční test

Sdílejte tento článek na Facebooku

Na autosalónu ve Frankfurtu představila automobilka Ford svou novou verzi oblíbeného rodinného auta C-MAX, která přijde na trh v roce 2010. Vy však máte nyní jedinečnou příležitost využít akční cenové nabídky na současný model, který pořídíte už za 379 990 korun. Jaké výhody to přinese, to jsme pro vás zjistili v redakčním testu.

Testovaný vůz

– motor: 1.8 Duratec
– výkon: 92 kW/125 k
– převodovka: 5ti stupňová manuální
– výbava: Gen-X

Design neztrácí švih

Nový model sice zaostřil křivky, ale i současná verze, která se právě prodává, vypadá stále velmi dobře. C-MAX je důkazem, že i kompaktní vůz pro celou rodinu může vypadat dynamicky a moderně. Na první pohled nepůsobí dojmem MPV, ale spíše osobního vozu. Novinky na karoserii, jako je svažující se střecha či křivka zadního okna dodávají C-MAXu sportovnější charakter. Délka vozu 4,372 metrů umožní snadno zaparkovat i ve městě. Zpočátku máte sice pocit, že potřebujete více místa, a tak si trochu zbytečně nadjíždíte, ale to se rychle srovná a nebudete se bát ani těsných podzemních garáží.

Jednoduchý interiér = snadné ovládání

Přístrojová deska nabízí celkem přehledné uspořádání přístrojů, takže nemusíte absolvovat školení, než poprvé usednete za volant. Plasty použité v interiéru odpovídají kategorii vozu a působí příjemně. Řadící páka je umístěna pohodlně, takže i přes vyšší posez ji ovládáte bez problémů. Řazení mi navzdory jindy výbornému hodnocení převodovky připadalo trochu tužší, ale lze to přikládat stáří, lépe řečeno „mládí“ testovaného vozu, který měl v době testu najeto jen něco málo přes dva tisíce km.

Více výbavy za méně peněz

Koupit si C-MAX nyní se vyplatí hlavně těm z vás, kteří chcete mít dobře vybavené auto a nezaplatit zbytečně moc peněz navíc. Za necelých 400 tisíc můžete mít ve výbavě Gen-X klimatizaci, šest airbaigů a palubní počítač. Potěší i přední mlhovky a rádio s CD přehrávačem.

Jízda v rytmu Fordu

Vyšší karosérie obvykle probouzí obavy z naklánění při průjezdu zatáčkami, ale toho se u C-MAXu nemusíte bát. Na pověstných českých okreskách oceníte dobré odpružení.

Jestli zrovna řešíte problém, jak pořídit auto, do kterého naložíte rodinu, tchýni i psa, nezruinovat rodinnou kasu a přitom si za volantem trochu užít, pak tuto akční nabídku Fordu určitě využijte.

Více na www.ford.cz.

Sdílejte tento článek na Facebooku