Canon PowerShot G1 X Mark III – Kompakt, který fotí jako zrcadlovka

Sdílejte tento článek na Facebooku

Svůj život a vše, co se kolem vás děje, dnes můžete zaznamenávat takřka nepřetržitě díky mobilnímu telefonu, s nímž vyfotíte nebo nahrajete každý moment. Většina z nás neodolá ani lákavému pořízení selfíčka s významnou památkou nebo zajímavou osobností.

Jenže někteří z nás jsou takoví puntičkáři, že se nespokojí s fotkami z mobilu. Na druhou stranu pokud nejste alespoň poloprofesionál, zrcadlovku s sebou nikam tahat nebudete. Zkuste to s novinkou, kterou loni v závěru roku představil Canon. Fotoaparát PowerShot G1 X Mark III má kompaktní tělo a bez přehánění se vám vejde do kapsy od bundy. Přitom ale zaznamenává fotografie a videa v kvalitě blížící se zrcadlovkám.

Jedná se už o třetí generaci, která je znatelně lehčí (váží jen 399 gramů) a tenčí než její předchůdce. Ergonomické zpracování, dokonce s lehce naznačeným gripem, pomáhá při pořízení ostrých fotek, funguje tu také automatická stabilizace, takže není problém zachytit objekty v pohybu. V kompaktním těle se skrývá 24 megapixelový snímač APS-C, objektiv má trojnásobný zoom a ohniskovou vzdálenost 24 – 72 mm. Dá se s ním zaostřit i na velmi malé vzdálenosti, jak si můžete povšimnout na nápisu na sošce. Přitom i snímek pořízený na velkou vzdálenost můžete zvětšit a detail je pořád relativně ostrý, to je zase pěkně vidět na nárazníku auta, které jsme nafotili v jízdě na silnici.

Jestli jste krajináři a sníte o focení mraků pro své potěšení, pak vás nezklame ani snímek pořízený za zimního soumraku při velmi nízkém slunci, který uveřejňujeme bez jakýchkoliv dalších úprav. Pokud si chcete uchovat ve své fotobance obrazy panoramatické, pak je právě schopnost jejich pořízení specialitou tohoto fotoaparátu. Funguje to tak, že stisknete tlačítko a foťák zaznamenává obraz ve směru, kterým s ním pohybujete. Velmi dobrá jsou pořízená Full HD videa s ostrým obrazem, a to i za snížené viditelnosti. Dnes se neobejdete bez rychlého připojení k dalším zařízením, které obstarává Bluetooth nebo zabudované Wi-fi. A abychom nezapomněli na ta selfíčka – pomocí otočného displeje je pořídíte ještě snáz a hlavně lepší než mobilem.

Sdílejte tento článek na Facebooku