Audi R8 Coupé jako Edition „Audi Sport“

Sdílejte tento článek na Facebooku

Stříbrná, červená a černá – to jsou barvy společnosti Audi Sport a také barvy nové, stejnojmenné edice modelu R8 Coupé. Společně se specifickými komponenty v interiéru a na karoserii vytvářejí intenzivnější atmosféru motoristického sportu. Audi poprvé odhaluje exkluzivní vysokovýkonný sportovní vůz na mezinárodním autosalonu v New Yorku. Speciální edice je limitována na 200 vozů pro celý svět a zákazníci ji mohou objednávat od května 2017.

Audi R8 je vrcholem nabídky sportovních modelů značky Audi – na silnici i na závodním okruhu. V jeho DNA vězí know-how z četných úspěchů, jichž společnost Audi Sport dosáhla především ve vytrvalostních závodech.

Edition „Audi Sport“ přináší nyní do sériové výroby více emocí z motoristického sportu, a to díky kombinaci stříbrné, červené a černé barvy a exkluzivní výbavě interiéru. Bez ohledu na to, jakou barvu karoserie si zákazník vybere, vytvářejí silný kontrast boční panely „Sideblades“ a kryty vnějších zpětných zrcátek v odstínu červená Brillant. Exteriér je kromě toho zvýrazněn titanově černým předním spoilerem, jakož i maskou chladiče Singleframe a difuzorem ve stejné barvě. Lichoběžníkové koncovky výfukové soustavy jsou leskle černé a umocňují dynamický design zádě.

Audi Sport GmbH sází na kovaná 20“ kola z lehké slitiny, která mají pneumatiky rozměru 245/30 vpředu a 305/30 vzadu. Kola v nápadném designu s 10 paprsky ve tvaru písmene Y jsou lakována v antracitově černém odstínu s lesklou povrchovou úpravou se stříbrným okrajem. U modelu R8 V10 září třmeny velkých ocelových kotoučů brzdové soustavy červeně. Keramické kotouče verze plus mají třmeny v odstínu antracitu.

Interiér vítá řidiče a spolujezdce vpředu osvětlenými prahovými lištami. Hliníkové lišty nesou logo Audi Sport včetně červeného kosočtverce a exkluzivitu tohoto modelu dávají zřetelně najevo nápisem „1/200“. Interiér je barevně sladěn s exteriérem. Výplně dveří i sportovní sedadla jsou čalouněny jemnou kůží Nappa v kombinaci barevných odstínů černá a červená Express. Exkluzivní ozdobou speciální edice jsou reliéfní loga R8 na opěradlech sedadel. Tmavě stříbrné kontrastní prošívání zvýrazňuje například vzhled volantu, výplní dveří a sedadel.

Sportovní charakter umocňují ozdobná obložení z uhlíkového kompozitu s lesklou povrchovou úpravou. Z tohoto materiálu je vyroben rámeček panelu přístrojů Audi virtual cockpit, ale také obložení výdechů ventilační soustavy a středové konzoly. Tříramenný volant Performance s dole zploštělým věncem, obšitým kůží, patří k sériové výbavě speciální edice.

Motor V10, uložený uprostřed před zadní nápravou, zaujme svým charakterem a spouští se tlačítkem u volantu, další ovládací prvky umožňují řidiči měnit nastavení systému řízení jízdní dynamiky Audi drive select. Dvě dodatečná tlačítka včetně otočného prvku slouží k ovládání výfukových klapek a k aktivaci režimu Performance. Ten zahrnuje tři doplňkové jízdní režimy dry, wet a snow, které přizpůsobují ovladatelnost vozidla stavu vozovky.

Model R8 Coupé Edition „Audi Sport“, limitovaný na 200 vozů, lze na celém světě objednávat od května 2017. Na výběr jsou verze V10 s výkonem 397 kW (540 k) a V10 plus s výkonem 449 kW (610 k). Cena na českém trhu nebyla dosud stanovena. První vozy budou předány zákazníkům na konci léta 2017.

 

Sdílejte tento článek na Facebooku