Vychází edice Juraje Herze

Sdílejte tento článek na Facebooku

Juraj Herz, významný československý režisér, scénárista a herec oslaví letos neuvěřitelných 45 let kariéry. V roce 1965 debutoval krátkým filmem Sběrné surovosti na motivy povídky Bohumila Hrabala. Jeho poslední film Habermannův mlýn, inspirovaný problematickým soužitím Čechů a Němců v Sudetech, uvádí Bontonfilm do kin tento měsíc. Za dobu své filmové kariéry natočil Juraj Herz nespočet různorodých filmů a nasbíral světová i domácí filmová ocenění.Pomyslným vrcholem je ocenění za celoživotní přínos české kinematografii, které Juraj Herz převzal na letošním karlovarském festivalu.

Nyní přichází na trh edice pěti filmů, které Juraj Herz natočil v 60. a 70. letech. Žánrově zde najdeme drama, horor i pohádku, ale všech pět filmů spojuje výrazné atmosférické ladění snímků.

V této edici vyjde pět Herzových filmů v čele s proslaveným Spalovačem mrtvol. Následují dvě dramata s Ivou Janžurovou v hlavní roli – Petrolejové lampy a Morgiana. Další dva filmy jsou naopak pohádkově laděné a spojuje je i rok výroby 1978 – Deváté srdce vychází 14.10. a poslední film edice, Panna a netvor, se v prodeji objeví 21.10.

Sdílejte tento článek na Facebooku