Řidiči a začátek školního roku

Sdílejte tento článek na Facebooku

Začátek školního roku dokáže být pro řidiče z hlediska bezpečnosti provozu velice náročný. Po úskalích, kterým motoristé čelili v průběhu letních prázdnin, je nový školní rok dalším z období, kdy by všichni měli zvýšit svoji pozornost při řízení, a to nejen v blízkosti škol, ale i v běžném městském provozu. Děti se začátkem školního roku často zapomínají, že bezstarostné prázdniny na chalupě, u moře nebo jinde už dávno skončily. Proto je v tomto období třeba, aby řidiči přítomnost našich nejmenších, kteří usednou zpět do školních lavic, brali v potaz a podle toho také zvýšili svoji pozornost nejen v blízkosti škol, ale také v běžném městském provozu.

Podle statistik Policie ČR jsou prázdniny, společně s prvními podzimními měsíci, jedním z období s nejvyšším počtem dopravních nehod. Počasí se s příchodem podzimu zhoršuje, ochlazuje se a přibývá srážek. Dny se navíc zkracují a řidiči pociťují častěji únavu. Během státních svátků a prodloužených víkendů navíc na silnice vyjíždí tzv. sváteční řidiči.

Motoristé by měli více než kdy jindy dodržovat pravidla silničního provozu, soustředit se při jízdě na řízení, bedlivě sledovat situaci na silnici a chování ostatních účastníků provozu a dodržovat vzdálenost mezi vozidly tak, aby v případě, že se na vozovce znenadání objeví dítě nebo jiná překážka, dokázali včas zareagovat.

Sdílejte tento článek na Facebooku