Peugeot 301 – nový kompaktní sedan

Sdílejte tento článek na Facebooku

Od modelu Peugeot 301 se očekává, že se z hlediska objemů prodeje ve světě časem stane jedním z nejdůležitějších vozů značky. Nabízí moderní styl a funkce, které jsou důmyslně přizpůsobeny očekávání jednotlivých trhů, na kterých se vůz bude prodávat. Peugeot 301 se přizpůsobuje veškerým typům uživatelských podmínek včetně extrémních (země s horkým nebo velmi studeným podnebím, nekvalitní silnice,…).
Díky své délce 444 cm nabízí optimalizovanou a velkorysou architekturu, která mu dává náskok před konkurencí. Má tak vlastnosti, které slouží v tomto segmentu jako měřítko kvality:

– rekordní prostornost na zadních sedadlech (rozvor 265 cm);
– rekordní objem zavazadlového prostoru 506 litrů (VDA 210);
– jízdní vlastnosti spojené s dobrou úrovní komfortu, vycházející z know-how značky Peugeot a zajišťující vynikající potěšení z řízení za všech okolností;
– řada prvků bezpečnostní výbavy: ESP, ABS, až 4 airbagy, nouzový brzdový asistent, ISOFIX, atd.

Nabídka benzínových a dieselových motorů poslední generace je rovněž přizpůsobena požadavkům cílových trhů. Motory jsou spojeny s manuálními, pilotovanými nebo automatickými převodovkami.

Výkony se pohybují od 71 do 115 k:
– 1.2 l VTi 52 kW (71 k)/ s manuální nebo pilotovanou převodovkou
– 1.6 l HDi 68 kW (92 k) s manuální převodovkou
– 1.6 l VTi 85 kW (115 k) s manuální nebo automatickou převodovkou

Model 301 se tak stane po modelu 208 druhým vozem v nabídce značky Peugeot, jež je nabízen s novou řadou benzínových tříválcových motorů (1.2 VTi), které v sobě díky použité technologii snoubí potěšení z řízení a nízkou spotřebu.

Nový model nabízí moderní prvky výbavy na přání (elektronická klimatizace, autorádio MP3 s hands free sadou Bluetooth a připojením USB, zadní parkovací asistent, atd.), zajišťující vynikající úroveň komfortu na palubě.

Značka Peugeot vyrábí automobily již více než 100 let a automobilový svět obohatila a stále obohacuje o řadu sedanů (404, 504, 305, 405, 406, 407, 408, 508). Nový přírůstek do této řady má být rodinným, bezpečným a spolehlivým automobilem poskytujícím radost z řízení. Tyto vlastnosti mu mají zajistit obchodní úspěch v řadě zemí, pro které je určen.

Nový Peugeot 301 se bude vyrábět v továrně ve španělském městě Vigo. Světovou premiéru bude mít na letošním pařížském autosalonu, kde bude k vidění po oba tiskové dny. Od 1. listopadu 2012 bude zahájen jeho prodej v Turecku a poté v řadě dalších zemí: ve střední a východní Evropě, Rusku, na Ukrajině, v Řecku, v zemích Maghrebu, na Středním východě, zemích Perského zálivu, v Africe a některých trzích Latinské Ameriky.

Sdílejte tento článek na Facebooku