Nová Toyota RAV4 v Čechách

Sdílejte tento článek na Facebooku

Toyota v roce 1994 vytvořila trh kompaktních SUV tím, že představila svůj první model RAV (Recreational Active Vehicle) s pohonem všech 4 kol (RAV4). První „městská čtyřkolka“, uvedená jako kompaktní (3 695 mm) třídveřový model, se zcela odlišovala od tradičních vozů s pohonem 4×4. Toyota RAV4 tehdy používala poměrně malý příčně zabudovaný motor 2,0 l, samonosnou karoserii a nezávislé zavěšení všech kol. Tímto se začala psát historie trhu kompaktních SUV.

Segment kompaktních SUV je dnes v Evropě jedním z mála, který stále roste, přičemž mezi lety 2008 a 2012 prodeje v této třídě vzrostly přibližně o 18 %. V roce 2011 se v západní Evropě prodalo v tomto segmentu celkem 772 346 vozů a dalších 265 647 vozů proniklo na trh v Rusku.

V roce 2010 se v segmentu kompaktních SUV nabízelo 10 různých modelů, zatímco dnes si zákazníci mohou vybírat z 19 modelů. Během tří generací Toyoty RAV4, prodávané ve více než 150 zemích, se od roku 1994 prodalo přes 4,5 milionu těchto vozů, z toho přes 1,2 milionu na evropských trzích.

Základní koncepční rysy stojící za úspěchem modelu RAV4 se v nezmenšené míře uplatňují i u dnešní čtvrté generace. Automobilka se obrátila na stávající majitele Toyoty RAV4 v Evropě, Číně a Severní Americe s dotazem, které atributy u tohoto kompaktního SUV oceňují nejvíce. Zákazníci jmenovali dobrou manévrovatelnost, snadný nástup do vozidla a lepší výhled na cestu díky zvýšenému posazu, promyšlené obestavění prostoru, všestrannost a přesvědčivé jízdní schopnosti, zejména pak za náročných situací.

Stejně jako během posledních 18 let v rámci předchozích generací tohoto modelu byla nová Toyota RAV4 vyvinuta tak, aby plně reagovala na měnící se potřeby zákazníků v základním tržním segmentu kompaktních SUV – především rodiny s většími dětmi, aktivním životním stylem a rostoucími nároky na prostornost a všestrannost.

Nová Toyota RAV4 zhmotňuje toto silnější zaměření na rodinné využití, aniž by obětovala kterýkoli ze svých základních atributů – manévrovatelnost, všestrannost, zvýšený výhled na vozovku a přesvědčivé jízdní schopnosti na zpevněných vozovkách i v terénu.

Přesněji řečeno, nabízí zákazníkům nápadnější, propracovanější a dynamický zevnějšek, kultivovaný design interiéru prémiové kvality, prostornější kabinu a větší zavazadelník, vyšší míru pohodlí, stejně tak jako vyšší všestrannost a bezpečnost.

Po doplnění nových pohonných jednotek přináší nová Toyota RAV4 doposud nejširší výběr motorizací. V rámci celé řady pohonných jednotek navíc došlo k poklesu průměrných emisí CO2 o 11 %.

Nová Toyota RAV4 nabízí ještě vyšší stabilitu a agilitu jízdy na mokrých i suchých vozovkách v zájmu co nejvyššího požitku z jízdy. K tomu napomáhá nová lepší poloha za volantem s vyšším zaměřením na řidiče, vyladěná soustava zavěšení předních i zadních kol, přepracovaný elektrický posilovač řízení a nově vyvinutý režim Sport pro pokročilý integrovaný systém Dynamic Drive stálého pohonu všech kol.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek