Má domácího mazlíčka raději než vás?

Sdílejte tento článek na Facebooku

O tom, že žárlivost může mít mnoho podob, a některé byste určitě nečekal ani v nejdivočejších snech, se přesvědčili ti z vás, jejichž partnerka dává přednost domácímu mazlíčkovi před mužskou náručí. Co dělat, když závodíte o pozornost ženy s chlupatou konkurencí?Zvířata už dávno nezastupují v našich životech tak minoritní roli, jak tomu bývalo u dávných předků. Hlavním úkolem psa bylo hlídat dům a odhánět potenciální nezvané hosty, jiná domestikovaná zvířata plnila funkci potravy. Dnes si pořizujeme zakrslé králíčky, vrnící kočky, mluvící papoušky a tulivé psy, které považujeme skoro za členy rodiny. Někdy je motivací ke koupi domácího mazlíčka samota, jindy touha starat se o němou tvář nebo mít společníka pro každodenní běh v parku. Stále více jedinců ale začíná považovat chlupatého miláčka za rovnocenného člena domácnosti a nezřídka se stává, že vznikne partnerský trojúhelník mezi ženou, mužem a psem či kočkou.

Důvodů pro vznik přílišného emocionálního pouta mezi jedním z páru a domácím zvířetem může být několik. Podle posledních psychologických poznatků se údajně stále více lidí svěřuje s životními peripetiemi ne manželovi či manželce, ale právě němé tváři. Ženy mohou mít pocit, že jim psisko lépe a bez námitek naslouchá, je věrné, nezradí a představuje stoprocentní oporu. Dokonce i slavná Jennifer Aniston se po natáčení komedie Marley a Já nechala slyšet, že psi jsou často lepší než muži. Prý proto, že muži přicházejí a odcházejí, kdežto láska chlupáče je bezpodmínečná. Jiná žena, spisovatelka Jennifer Berman, dokonce na toto téma napsala humorné knižní pojednání s názvem Why Dogs Are Better Than Men (Proč jsou psi lepší než muži). O popularitě tématu hovoří už fakt, že jen v roce 1993, kdy byla kniha vydána, se prodalo na 80 tisíc kusů.

Ocitl-li jste se v podobné situaci, je potřeba zvážit, o jak závažný problém se jedná. Pokud jste si s dlouholetou partnerkou pořídili štěně, kterému se milovaná poslední dobou věnuje více než vám, popřemýšlejte, zda i vy se drahé polovičce věnujete dostatečně. Možná na ni nemáte tolik času jak dříve a milá si ventiluje smutek na chlupaté konkurenci. Zkuste si o problému pohovořit a eventuálně se zapojte do výchovy zvířete. Můžete například společně chodit na cvičák nebo procházky po okolí. Zcela jiný případ představuje nová přítelkyně, se kterou randíte sotva pár týdnů, ale které se nechce hnout od smečky koček, jenž obývají její ložnici. V podobných případech vyvstává úvaha, zda má podobný typ partnerského soužití vůbec smysl.

Sdílejte tento článek na Facebooku