Facelift Infiniti FX pro r. 2012

Sdílejte tento článek na Facebooku

Infiniti FX, vlajková loď a nejprodávanější model značky Infiniti v Evropě, je ve verzi pro rok 2012 ještě výraznější a atraktivnější než kdy dříve. První podstatnější úprava modelu FX od začátku prodeje v roce 2009 přináší řadu zdokonalení s novým důrazem na kombinaci designu, výkonu a moderního luxusu. Stručně řečeno, model FX ještě více těží ze své genetické výbavy, díky které si získal mezi evropskými zákazníky takovou popularitu – jeho prodej v roce 2011 vzrostl o 31 %, i když celkový obrat v tomto segmentu trhu poklesl o 7 %. Modelová řada pro rok 2012 přichází s nezměněnými cenami z roku 2011, které začínají na 1.498.190 Kč včetně DPH za luxusní model FX37 GT a jen za 1.539.690 Kč za stejnou verzi s dieselovým motorem V6. Beze změn rovněž zůstává strhující výkon, skvělá ovladatelnost, špičkové technologie a pětihvězdičková bezpečnost ve standardní výbavě každého FX.

FX pro rok 2012 se vzhledem více blíží sportovnímu vozu než hranatému crossoveru a přitahuje ještě více pozornosti než jeho dosavadní verze. Svůj podíl na tom mají pečlivě navržené změny přídě, nové atraktivní barvy a exkluzivní nový design kol z hliníkové slitiny. Nového výrazného vzhledu bylo dosaženo změnou profilu sekce nárazníku a citlivým přepracováním přední masky inspirovaným designem koncepčního vozu Infiniti Essence z roku 2009.

Sportovní charakter je u verzí GT a GT Premium zdůrazněn novým designem 20″ kol s pěti zdvojenými paprsky. Verze S, jejichž dlouhý seznam výbavy zaměřené na ovladatelnost zahrnuje rovněž aktivní řízení zadní nápravy (RAS – Rear Active Steering), jsou i nadále dodávány se svými nezaměnitelnými 21″ koly. Výběr barev exteriéru pro zájemce o model FX byl rozšířen o novou variantu „Iridium Blue“. Jedná se o nejnovější barevné provedení laku odolného proti poškrábání (Scratch Shield) u vozů Infiniti, které je dostupné exkluzivně u modelu FX. Všechny verze FX je možné zakoupit také v další nové barvě „Graphite Shadow“.

Modelovou řadu FX pro rok 2012 tvoří čtyři verze. Verze FX37 GT s úplnou luxusní výbavou je poháněna legendárním benzinovým motorem Infiniti V6 s objemem 3,7 litru a výkonem 320 k. Základní verze FX30d má stejně luxusní výbavu, její dieselový motor V6 s objemem 3,0 litru a výkonem 238 k se však vyznačuje nižšími emisemi CO2 (238 g/km) a impozantním točivým momentem 550 Nm. Verze FX30d GT má navzdory svému výkonu spotřebu pouhých 7,5 l/100 km.

Verze S zdůrazňují sportovní charakter a jsou (s výjimkou varianty FX37) mimo jiné vybaveny aktivním řízením zadní nápravy (RAS – Rear Active Steering) a elektronickou regulací tlumičů (CDC – Continuous Damping Control). Navenek se odlišují 21″ koly z hliníkové slitiny, světlomety s kouřovými skly, červenými znaky S, výdechy vzduchu na karoserii a prahy dveří v provedení z matného chromu. Koncová cena verze FX37 S je 1.577.190 Kč včetně DPH a dieselová varianta FX30d S stojí 1.618.690 Kč.

Verze GT a S v provedení Premium představují pravděpodobně nejkomplexněji vybavené vozy ve své třídě. Jejich standardní výbava obsahuje vyspělé technologie včetně navigačního a zábavního systému a sady bezpečnostních funkcí, jako je systém prevence vyjetí z pruhu (LDP – Lane Departure Prevention) s oceněním od organizace EuroNCAP. Vozy s benzinovými i dieselovými motory V6, které jsou k dispozici v provedení Premium, doplňuje vlajková loď řady FX, model FX50 s motorem V8 o objemu 5,0 litru a výkonu 390 k, který je k dispozici pouze ve variantě S Premium.

Každý model FX je vybaven systémem inteligentního pohonu všech kol Infiniti (AWD – All-Wheel-Drive) a sedmistupňovou převodovkou s adaptivním řízením řazení (ASC – Adaptive Shift Control). Robustní řadicí páčky z hořčíkové slitiny na volantu každého modelu FX dotvářejí výrobní integritu i osobitost výkonného vozu.

Sdílejte tento článek na Facebooku