Čistý styl je trendem sezóny

Sdílejte tento článek na Facebooku

Sezóna podzim – zima 2009/10 má jasné pravidlo: nadčasovost. Aktuálním trendem je střízlivá elegance a ve střizích pamatuje na různé typy postavy. Pracuje s volnější i štíhlou linií. Dává na vybranou mladému elegánovi, uspokojí playboye v produktivním věku stejně jako zralého muže, pro nějž je punc džentlmena zásadní.

Základní barvou je šedá, především v podobě temného antracitu; u separátních sak se objevuje i holubí šeď. Samozřejmě nechybí černá (typická pro pláště) ani dotek bílé (košile, hladké pulovry). Košile (zejména oblekové) se objevují v zastřených pastelových tónech. Méně formální městský styl zastupují pólo trika, roláky či jemné svetry, to vše doplněno sakem. Z materiálů je na prvním místě vlna, u kalhot potom silnější bavlna s příměsí vlákna Lycra. Lehčí svrchníky i klasické zimní pláště mají délku ke kolenům či do půli lýtek. Populární jsou i sportovně elegantní tříčtvrteční kabátky.

Výzva pro oba: Unisex záležitost.

Osvědčený, obecně oblíbený segment charakterizovaný sportovně ležérním, ale zároveň navýsost střízlivým a eleganci nahrávajícím stylem. Zahrnuje rovné kalhoty, trika, pulovry, sportovní kabátky a bundičky. Se vzory – například klasickými pruhy – se letos zachází jako s kořením a totéž platí o decentních, spíš výjimečných potiscích. Zastoupení tkaných látek a úpletu je rovnocenné, denim rovněž nechybí. Paleta barev je klidná, ale rozmanitá. Objevuje se černá, šedá, temně modrá či zastřená bílá, ale i zemité tóny oranžové, valéry hnědé, akcent teplé fialové.

Sdílejte tento článek na Facebooku