Mužům prsa nesluší

Sdílejte tento článek na Facebooku

Mužská prsa nejsou tím, na co by pánové mohli být hrdí. Pohled do zrcadla, který tento problém odráží, může každodenně zatěžovat mužskou psychiku. Nejpalčivěji se tento handicap mužů dotýká v období, kdy většina populace odhaluje svoje těla na plovárně. Stejně jako jsou dnes plastické operace obličeje vnímány jako součást životního stylu, není třeba pochybovat o tom, že medicína umí nabídnout účinné řešení i v této nepříliš veřejně diskutované oblasti.

I když se o tomto problému málo mluví, netýká se pouze zanedbatelného množství mužů. U některých z nich se prsa mohou zvětšit v období puberty nebo naopak v pokročilém věku z důvodu hormonální nerovnováhy, kdy dojde k nadměrnému zvětšení prsní žlázy. „Podle velikosti zvětšené žlázy volíme operační postup. U opravdu malého zvětšení vedeme krátký řez po obvodu dvorce. Jizva je v tomto případě minimální. U větších prsou volíme prodloužený kolmý řez do strany prsu. Výjimečně v případě velkého rozsahu a s plánovaným odstraněním celé žlázy volíme řez tvaru obráceného písmena,“ přibližuje gynekomastii, operaci, při níž dochází k odstranění žlázy, plastický chirurg MUDr. Petr Hýža.

Jinou příčinou zvětšení prsů je tukový deposit v dané partii. Díky miniinvazivnímu zásahu, pomocí tzv. tumescentní liposukce, můžete snadno získat dokonalou postavu. Odsátí tuku je jedna z nejúčinnějších metod, jak se ho rychle a téměř bez bolesti zbavit. Oproti klasické liposukci má tato metoda několik významným předností, ke kterým patří například to, že operace probíhá mnohdy bez celkové anestezie nebo jen v analgosedaci. Bonusem navíc jsou minimální jizvy i bolest.

Dalším problémem je tukový a především kožní depozit, ke kterému dochází nejčastěji v důsledku rychlé redukce váhy, kdy se kůže nestihne přizpůsobit a zůstává v dané partii výrazně povolena. Efektivním řešením je v těchto případech redukce prsů, kdy se přebytečná kůže odstraní řezem a odříznutím. Jedná se o velký zákrok, u kterého musíte počítat nejen s jizvou, ale i delší rekonvalescencí.

 

Sdílejte tento článek na Facebooku