Vyšel Hedvábník – další detektivka od Roberta Galbraitha!

Sdílejte tento článek na Facebooku

Na knižních pultech se objevila jedna z nejočekávanějších knih tohoto roku. Druhý detektivní román Roberta Galbraitha (pseudonym J. K. Rowlingové) s názvem Hedvábník má ambice navázat na fenomenální úspěch Volání Kukačky. Nový případ soukromého detektiva Cormorana Strika vydává nakladatelství Plus. Světový bestseller vychází s původní anglickou obálkou v překladu Ladislava Šenkyříka. Kniha bude dostupná také v elektronické a audio verzi, vyjde i v Braillově slepeckém písmu.Když zmizí spisovatel Owen Quine, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Zpočátku se domnívá, že se na pár dní někam vypařil – už to v minulosti párkrát udělal – a po Strikovi jen chce, aby ho našel a přivedl domů.

Jenže Strikovi během vyšetřování začíná být čím dál jasnější, že za Quineovým zmizením se skrývá větší tajemství, než si jeho žena myslí. Romanopisec právě dokončil rukopis, v němž s jízlivou zlomyslností vykreslil téměř všechny své známé. Kdyby se román zveřejnil, zničil by leckomu život. Existuje tudíž spousta lidí, kteří ho mohli chtít umlčet.

A ve chvíli, kdy je Quine nalezen brutálně zavražděný za bizarních okolností, začíná souboj s časem, v němž je třeba porozumět motivaci krutého vraha; vraha, který se nepodobá žádnému z těch, s nimiž se doposud Strike setkal…

Sdílejte tento článek na Facebooku