Společné bydlení II.: ano nebo ne?

Sdílejte tento článek na Facebooku

Společné bydlení může pro partnery představovat splněné přání, ale také noční můru. Každodenní život totiž přináší spoustu situací, které mohou, nejsou-li zavčas a řádně řešeny, přeměnit vaše společné soužití s partnerkou v peklo plné hádek. Jak tomu zabránit a nenechat si narušit domácí idylu?

Snídaně do postele, vášnivé noci, prolenošené víkendy – to je vaše představa společného bydlení s přítelkyní. Raději však sundejte růžové brýle a dbejte na řešení bytové situace dřív, než bude pozdě. Odborníci se totiž shodují v tom, že společné bydlení partnerů může přinést do té doby neřešené konflikty na denní světlo a znepříjemnit tak páru každodenní živobytí. Přesto není zdaleka třeba vidět vše černobíle. Jak jste se dozvěděl minule, vše je totiž o ochotě ke kompromisům a vytváření pravidel. Od minula víte, že trocha diplomacie ještě nikdy nikomu neuškodila, dnes budeme řešit praktičtější stránku společného bydlení.

Já peru, ty žehlíš

Rozdělte si s přítelkyní každodenní nutnosti jako umývání nádobí, placení složenek, vynášení koše a jiné. Pokud budete mít jasno v tom, kdo má co (eventuálně kdy) na starosti, odpadne mnoho důvodů k hádkám. Taktéž si zavčasu dohodněte, jak budete ve společné domácnosti řešit finance. Zda si založíte společný účet, do kterého budete pravidelně přispívat oba a nebo budete ve společném hnízdečku každý financovat sám sebe, je na vás. Důležité je, aby vymyšlený systém fungoval a vám tak zbylo více času na romantické chvíle.

Tady bydlím já, zlato!

Problematická situace může nastat, pokud se nastěhujete vy k přítelkyni nebo si naopak ona přinese kufry do vašeho bytu. Syndromu ztráty soukromí a jakéhosi narušení vlastního teritoria se v této situaci vyhne jen málokdo. Pokud nemáte tolerance na rozdávání a zmocňuje se vás neodbytný pocit, že se přítelkyně se všemi svými knihami, svíčkami a krémy příliš roztahuje, zkuste jí své pocity jemně naznačit. Můžete smířlivě ustoupit třeba v jiné sféře. Společnými silami časem dospějete ke kompromisu, který bude pro vás oba přípustný.

Neseďte jen doma na pohovce

A když už jsme u toho, ať vás ani nenapadne se vzdát vlastních zálib a přátel. Když si budete pěstovat své hobby a scházet se s přáteli třeba při fotbálku, nepřijde si na vás nuda a stereotyp. Důvod? Ten je prozaický. Po čase stereotypních večerů strávených u televize by přešla chuť na společné bydlení i ty nejzamilovanější dvojice. Budete-li nějaký čas v týdnu trávit odděleně, najde se hned více témat k hovoru a koneckonců si společně strávené chvíle užijete mnohem víc – a aktivněji.

Sdílejte tento článek na Facebooku