Škoda poprvé na tuningové akci v Rakousku

Sdílejte tento článek na Facebooku

Škoda Auto se poprvé představí na tuningovém srazu GTI u rakouského jezera Wörthersee. Setkání proběhne 12. – 15. 5. 2010. K vidění zde budou designově upravené modely Fabia RS+ a Octavia RS+ a dva závodní speciály Fabia Super 2000. Upravené vozy, které pocházejí přímo z designérské dílny Škoda Auto, představí speciální optické pakety a barevné úpravy s využitím samolepicích folií. Fabia RS+ byla připravena speciálně pro sraz u Wörthersee. Jasné tvarové sdělení zdůrazňuje optickou šířku modelu Fabia RS+, jeho silný charakter a kvalitu v detailech. Zvláštností jsou např. tmavé přední světlomety, které dodávají vozu pronikavý vzhled, stejně jako mřížka chladiče. Příď i záď dostala černý spoiler a difuzor a kapotu zdobí poprvé viditelné výdechy vzduchu. Interiér nabídne nové materiály v barvách konceptu a doplňují jej sportovní sedadla.

Octavia RS+ má své kořeny v úspěšném sériovém modelu. Cílem konceptu je zdůraznit atraktivitu a individuální charakter modelové řady RS. Dvojbarevné lakování a designové polepy zdůrazňují eleganci, zatímco spoiler kit podtrhuje sportovní ražení vozu. Výrazný vzhled dávají vozu Octavia RS+ černě zbarvené přední světlomety a zadní sdružené svítilny z LED diod či nové materiály a barevnost interiéru.

Škoda Auto také představí dva závodní speciály Fabia Super 2000. Prezentovat je zde budou i jezdci Mattias Kahle závodící s podporou Škoda Auto Deutschland a Raimund Baumschlager jezdící za soukromý tým BRR. Škoda Fabia Super 2000 se poprvé na závodních tratích představila na Rally Monte Carlo 2009 v rámci továrního týmu Škoda Motorsport.

Sdílejte tento článek na Facebooku