Jak si poradit s přechodem na DVB-T2? Originálním způsobem to vysvětluje Adéla Gondíková

Sdílejte tento článek na Facebooku

Přechod z analogového na digitální vysílání už máme nějakou chvíli za sebou, teď je před námi další novinka. Aktuálně přijímáme televizní signál prostřednictvím digitálního vysílání DVB-T, už brzy se to ale změní. Možná jste si také všimli upozornění na některých televizních stanicích, kde nás informují o novém způsobu vysílání DVB-T2. A co je ještě důležitější – i když máte set-top box pro signál DVB-T, v novém systému DVB-T2 fungovat nebude. Definitivní vypnutí signálu DVB-T by sice mělo nastat až za dva či tři roky, televizní stanice už na něj ale přecházejí dnes. Jak si s tím poradit?

Originálním způsobem vám problematiku osvětluje například satelitní a internetová televize Skylink, která připravila sérii zpravodajství s Adélou Gondíkovou. Ta je nejen známou českou herečkou, ale také oblíbenou moderátorkou, která má na svém kontě mnoho televizních i rozhlasových pořadů. Nyní ji můžete sledovat i za pultem ve zpravodajském studiu satelitní a internetové televize Skylink, jejíž ambasadorkou se stala. Adéla sama má Skylink mnoho let, proto nyní nemusí konec DVB-T vysílání řešit. Díky satelitnímu příjmu totiž nemusí čeští zákazníci Skylinku vůbec zajišťovat plánovaný přechod na nový systém pozemního televizního vysílání DVB-T2 ani investovat do dodatečného televizního vybavení.

Zajímají vás podrobnosti? Už dnes se můžete podívat na první díl nových zpráv na Skylinku, další se tu budou objevovat postupně. Skylink má ostatně pro televizní fanoušky širokou nabídku programů mnoha různých žánrů a pestrou škálu přednastavených balíčků, včetně kanálů v HD kvalitě. Můžete tu zhlédnout oblíbené pořady z archivu až sedm dní zpátky a sledovat programy na několika různých zařízeních najednou.

O DVB-T2 byste měli vědět…

…přechod na nový formát pozemního televizního vysílání DVB‑T2 probíhá napříč celou Evropou.  Potřeba přechodu na nový standard souvisí s nutností uvolnit část frekvenčního spektra, které v současné době slouží k pozemnímu televiznímu vysílání, pro rychlý mobilní internet. Od listopadu 2019 se stávající systém terestrického televizního vysílání DVB-T bude postupně vypínat a fungovat budou tzv. přechodové sítě. Do zimy 2020 by všichni uživatelé přijímající televizní signál pozemskou cestou měli být už na novém formátu vysílání DVB-T2.

 

Sdílejte tento článek na Facebooku